reklama

Red Bullu došla trpělivost, po roce 2018 už nebude používat motory Renault

Daniel Ricciardo v  Red Bullu Daniel Ricciardo v Red Bullu autor: Reuters
Tým formule 1 Red Bull přestane po roce 2018 podle médií používat motory Renault. Údajně to byl Renault, kdo oznámil Red Bullu konec spolupráce.

Singapur - Tým formule 1 Red Bull přestane podle médií po sezoně 2018 využívat motory Renault. Vztah obou společností má daleko k ideálu od roku 2014, kdy byly představeny nové hybridní šestiválcové motory s turbodmychadlem o objemu 1,6 litru, které má Renault méně výkonné než konkurenční Mercedes.

128 závodů bez pódiového umístění. Dlouho jsem na tento rekord čekal, vtipkoval Hülkenberg 128 závodů bez pódiového umístění. Dlouho jsem na tento rekord čekal, vtipkoval Hülkenberg Čtěte zde

Bývalí vítězové Poháru konstruktérů Red Bull se marně snažili najít jiného dodavatele motorů. Představitelé týmu dokonce hrozili, že formuli 1 opustí, pokud nebudou motory Renault konkurenceschopnější.

Podle BBC a dalších britských médií to byl nyní Renault, kdo oznámil Red Bullu, že už po roce 2018 nebude své pohonné jednotky týmu dodávat.

Renault by se totiž měl stát od příštího roku dodavatelem pro McLaren místo Hondy. Její motory, jež jsou v současnosti ze všech čtyř dodavatelů ve formuli 1 nejslabší, by měly přejít ke stáji Toro Rosso, vlastněné Red Bullem.

Renault, který má zároveň svou vlastní tovární stáj, získal s Red Bullem v letech 2010-2013 čtyři mistrovské tituly v hodnocení týmů i jednotlivců.

reklama