reklama

Druhý den testů F1 v Barceloně patřil Ferrari a Räikkönenovi

Kimi Räikkönen ve Ferrari při testech v Barceloně. Kimi Räikkönen ve Ferrari při testech v Barceloně. autor: Scuderia Ferrari
Ferrari dokázalo překonat Mercedes, který byl nejrychlejší v pondělí, kdy první testy formule1 před letošní sezonou začaly.

Barcelona - V druhém dnu testů formule 1 v Barceloně zajel nejrychlejší kolo Kimi Räikkönen ve Ferrari. Finský pilot o 23 tisícin sekundy předčil Lewise Hamiltona, který s mercedesem vládl pondělním časům.

Jeden drsňák vedle druhého. Takhle vypadají všechny formule pro sezonu 2017 Jeden drsňák vedle druhého. Takhle vypadají všechny formule pro sezonu 2017 Prohlédněte zde

Tým britského trojnásobného mistra světa byl opět ze všech nejpilnější, Hamilton s Finem Valtterim Bottasem se na okruhu Catalunya podělili o celkem 168 kol.

Räikkönen, který pro druhý den nahradil v kokpitu Sebastiana Vettela, i Hamilton dnes předčili o více než sekundu Britův vítězný čas z loňské kvalifikace na této trati. Potvrzuje se tak, že po změně pravidel jsou širší a plošší vozy také výrazně rychlejší, a to zejména v zatáčkách.

Po pondělních technických potížích se vedlo lépe Red Bullu a Nizozemec Max Verstappen se zařadil na třetí místo podle časů na jedno kolo. Problémy naopak přetrvávaly u McLarenu. Neúspěšný debut má za sebou nováček Williamsu Lance Stroll z Kanady, který v dopoledních jízdách ztratil kontrolu nad vozem a v bezpečnostní zóně ho poškodil natolik, že pro tým program skončil.

První oficiální testy potrvají v Barceloně do čtvrtka, druhé se uskuteční od 7. do 10. března. Sezona začne Velkou cenou Austrálie 26. března. Mercedesy budou usilovat o čtvrtý individuální i týmový titul za sebou.

reklama