reklama

Demoliční derby ve Spa: zraněný Magnussen, naštvaný Räikkönen i ničitel Sainz

Podívejte se, jak Kevin Magnussen na výjezdu z Eau Rouge zničil svůj Renault YouTube
Podívejte se, jak Kevin Magnussen na výjezdu z Eau Rouge zničil svůj renault a mladík Max Verstappen se dostal do křížku se zkušenými piloty Ferrari.

Spa-Francorchamps – Čtyři nabourané vozy, další tři poškozené, jeden jezdec v nemocnici. To je bilance nedělní Velké ceny Belgie formule 1 na legendárním okruhu ve Spa-Francorchamps.

Jak ukazuje video na začátku článku, nejhůř dopadl Kevin Magnussen. Dánský pilot doplatil na zrádnou zatáčku Eau Rouge, v jejím rychlém výjezdu dostal smyk a v plné rychlosti narazil do svodidel. Byla to taková rána, že odlétl i "límec" kolem horní části kokpitu.

Naštěstí pro Dána deformační zóny Renaultu pohltily většinu energie nárazu, takže následky havárie pro něj nebyly tak hrozné jako zničení monopostu. Magnussen se vysoukal z vozu. Byť šel po svých, musel do lékařského vozu a na vyšetření do nemocnice. Tam se kromě řezných ran na kotníku neobjevilo žádné zranění, takže 23letý pilot by neměl chybět už tento víkend v Monze.

Havárie, po níž byl závod kvůli opravě zničených svodidel na několik desítek minut přerušen, ovšem nebyla ve Spa zdaleka jedinou. Hned po startu došlo ke strkanici mezi Maxem Verstappenem a oběma jezdci Ferrari.

Na vnitřku ostré první zatáčky La Source jel za vedoucím Nicem Rosbergem Verstappen, vedle něj se o místo na slunci hlásil Kimi Räikkönen a zvenku Sebastian Vettel, mladík v Red Bullu se držel své stopy, Fin v rudém voze z Maranella se snažil uhnout doleva, ale tam už byl agresivní Vettel. Výsledkem byly tři poškozené vozy a ztráta nadějí pro jejich piloty vybojovat místo na stupních vítězů.

Názory na to, kdo nehodu zavinil, se pochopitelně liší. Nejvíc frustrovaný byl Kimi Räikkönen. "Mám rád ostré závody a těsné souboje. Ale teď jsem se ocitl v kleštích, zleva auto, vpravo auto a já neměl kam jít. Na tom je přece něco špatně," rozčiloval se Fin, jenž v cíli obsadil devátou pozici.

To 19letý Verstappen viděl všechno jinak: "Držel jsem si jen svoji stopu, nic víc," uvedl Nizozemec, který před svými fanoušky nakonec obsadil 11. místo.

O zajímavé "vylepšení" svého Toro Rossa se po startu postaral Carlos Sainz. Nejdříve mu explodovala guma. Pak s neřiditelným vozem narazil do svodidel a s tak poničeným monopostem nemohl pokračovat dál.

reklama