reklama

Ve formuli 1 chybí na příští rok posledních pár míst, do hry se vložil čerstvý nezaměstnaný Kvjat

Pierre Gasly - Toro Rosso? Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly - Toro Rosso?

Šéfové Toro Rossa se rozhodli oživit tým a příští rok se ve voze z italské Faenzy neobjeví Sainz ani Kvjat. Jejich nástupcem by mohla být první z hvězd juniorského programu Red Bullu, Pierre Gasly. Loňský šampion GP2 letos sbírá zkušenosti v japonské Super Formuli. Francouz tam do poslední chvíle bojoval o titul, který ztratil o pouhého 0,5 bodu. A vedle toho už absolvoval debut ve formuli 1.

Brendon Hartley - Toro Rosso? Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool

Brendon Hartley - Toro Rosso?

Podobně jako Gasly se ve Velkých cenách také prohání 27letý Novozélanďan. Ten dokazuje, že nikdy není pozdě, protože Red Bull ho ze svého projektu vyřadil už v roce 2010 pro ne zrovna vzornou "pracovní morálku". Ovšem v týmu Porsche ve vytrvalostních závodech po boku Marka Webbera dozrál ve výborného pilota a letos byl členem vítězné posádky v Le Mans.

Nobuharu Matsušita - Toro Rosso? Foto: McLaren Honda Formula 1 Team

Nobuharu Matsušita - Toro Rosso?

Šéf Toro Rossa Franz Tost přiznal, že s uzavřením jezdecké soupisky budou čekat na vyjádření Hondy. To dává šanci chráněnci japonské značky Nobuharu Matsušitovi. 23letý pilot Formule 2 je sice teď součástí juniorského programu McLarenu, ale rozchod Hondy s britským týmem bude znamenat i volné ruce pro něj. Háček je v tom, že nemá potřebných 40 FIA bodů pro kvalifikaci na superlicenci F1. V F2 by musel skončit do třetího místa celkově. Jenže před posledním dvojzávodem ho od něj dělí 62 bodů, které už nemá šanci získat.

Strana 4/13
reklama