1. 10. 2016 12:07
Stejně jako v předchozích čtrnácti z patnácti dosud odjetých Velkých cen formule 1 ovládl kvalifikaci tým Mercedes. Pole position vybojoval po 57. v kariéře obhájce titulu Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton oslavil pole position v Sepangu selfie.
Lewis Hamilton oslavil pole position v Sepangu selfie. | Foto: Reuters

Sepang - Lewis Hamilton v Mercedesu zvítězil v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie formule 1. Na okruhu v Sepangu mu dnes pole position pro nedělní závod zajistil čas 1:32,850.

"Tak skvělý vůz jsme v Malajsii ještě neměli, musím poděkovat celému týmu za skvělou práci. Rychlé kolo by fantasticky sedlo, ale mohl jsem být ještě rychlejší!" liboval si spokojený Hamilton.

O plné čtyři desetiny vteřiny byl pomalejší lídr seriálu a týmový kolega ze Stříbrných šípů Nico Rosberg. Pro Mercedes je to vůbec první kompletní první řada na malajském okruhu.

"Lewis byl velmi rychlý, takže porazit takového soupeře je vždycky těžké. Ale před zítřejším závodem jsme stále optimistou," uvedl jezdec, jenž vede jen o osm bodů. Ovšem ani v případě nedělního Hamiltonova Rosberg o průběžnou první příčku v MS přijít nemusí když dojede hned za ním.

Také další tři řady startovního roštu budou "jednobarevné". Třetí Max Verstappen dokázal překonat dalšího pilota Red Bullu Daniela Ricciarda. Za nimi budou stát obě Ferrari v pořadí Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen a pak oba vozy Force India - Sergio Pérez a Nico Hülkenberg.

S devátým místem byl nadmíru spokojený Jenson Button z trápícího se McLarenu, jenž tak výborně vstoupil do své 300. Grand Prix v kariéře.

"Tenhle okruh našemu vozu moc nesedí, je tu tolik rychlých zatáček. O to víc děkuju klukům v boxech za skvělou práci," uvedl britský oslavenec.

Velká cena Malajsie odstartuje v neděli v 9:00 hodin, vysílá ji stanice Sport2 HD a online přenos můžete najít ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu Malajsie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Sepangu:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:32,850, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,414, 3. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,570, 4. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,617, 5. Vettel (Něm./Ferrari) -0,734, 6. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,782, 7. Pérez (Mex./Force India) -1,469, 8. Hülkenberg (Něm./Force India) -1,639, 9. Button (Brit./McLaren) -1,668, 10. Massa (Braz./Williams) -1,821.