reklama

Rosberg zajel rekord Red Bull Ringu, odpoledne úřadoval prudký déšť

Odpolední program ve Spielbergu jezdcům formule 1 noně narušil liják. Odpolední program ve Spielbergu jezdcům formule 1 noně narušil liják. autor: Reuters
Piloti formule 1 začali tréninky závodní víkend Velké ceny Rakouska na Red Bull Ringu. Nejrychlejší byli podle očekávání jezdci Mercedesu.

Spielberg - Nico Rosberg v Mercedesu zajel hned v prvním dnešním tréninku na Velkou cenu Rakouska vůbec nejrychlejší čas, jaký kdy jezdce formule 1 na Red Bull Ringu zajel.

Lídr seriálu objel nejrychlejší kolo za 1:07,373 minuty. O 36 tisícin vteřiny za ním skončil jeho týmový kolega a obhájce titulu Lewis Hamilton. O další tři desetiny vteřiny skončil nejlepší ze "zbytku světa" Sebastian Vettel ve Ferrari.

Odpoledne se výsledková listina dne neměnila, protože nad okruhem v podhůří Alp úřadoval prudký liják, který na dobrých třicet minut znemožnil jezdcům trénovat.

Yikes, and I thought it rained in Scotland 😳 #bbcf1

Video zveřejněné uživatelem Allan McNish (@allanmcnish),

Řada pilotů měla ovšem na rakouské trati problémy už v prvním tréninku a dostávali se často do smyku. Nevyhnul se mu ani trojnásobný mistr světa Hamilton. Po jeho chybě musel nouzově zabrzdit za ním jedoucí Romain Grosjean, takže se na trati rázem točily vozy dva.

Ovšem odpolední liják problémy znásobil a "točil" se téměř každý. Zatímco KImi Räikkönen skončil v únikové zóně, jiní jezdci měli víc štěstí a monoposty dostali zpět na trať.

Program ve Spielbergu pokračuje zítra třetím tréninkem, po něm odpoledne následuje kvalifikace.

Samotná Velká cena Rakouska startuje v neděli ve 14:00 hodin našeho času a vysílá ji stanice Sport2, závod můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Prohlédněte zde

Tréninky na Velkou cenu Rakouska mistrovství světa vozů formule 1:

První trénink: 1. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:07,373, 2. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,357, 3. Vettel (Něm./Ferrari) -0,649, 4. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,849, 5. Ricciardo (Austr./Red Bull) -1,155, 6. Sainz (Šp./Toro Rosso) -1,430.

Druhý trénink: 1. Rosberg 1:07,967, 2. Hamilton -0,019, 3. Hülkenberg (Něm./Force India) -0,613, 4. Vettel -0,622, 5. Ricciardo -0,682, 6. Sainz -0,746.

reklama