reklama

Mercedes potáhne proti Red Bullu za jeden provaz, jeho jezdci si ale půjdou navzájem po krku

Z dvojice pilotů Mercedesů má momentálně víc důvodů k úsměvu lídr šampionátu formule 1 Nico Rosberg. Z dvojice pilotů Mercedesů má momentálně víc důvodů k úsměvu lídr šampionátu formule 1 Nico Rosberg. autor: Reuters
Mercedes odstartuje závod v Sepangu s náskokem 222 bodů před týmem Red Bull. Pokud získá o sedm bodů víc než jeho rival, oslaví už v Malajsii zisk Poháru konstruktérů.

Praha, Sepang - Zatímco Mercedes bude jako tým bojovat v nedělní Velké ceně Malajsie formule 1 o zisk třetího Poháru konstruktérů po sobě, jeho piloti Nico Rosberg a Lewis Hamilton si v Sepangu nedarují ani milimetr dráhy. Vždyť je v honbě za titulem dělí pouze osm bodů.

Mezi oběma rivaly ze stáje Stříbrných šípů je to letos jako na houpačce, zatímco z Barcelony odjížděl Rosberg s náskokem 43 bodů, po domácí Grand Prix na Hockeheimu rázem ztrácel 19 bodů. Ale teď má mírně navrch znovu Němec.

Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Prohlédněte zde

K tomu, aby s pojistil vítězství mezi týmy, stačí Mercedesu získat dohromady o sedm bodů víc, než kolik si vyjedou oba piloti Red Bullu. A to není zase tak nesplnitelná mise. Zvlášť, pokud Rosberg i Hamilton potvrdí letošní tradici a oba se postaví na stupně vítězů. Letos jeden z nich chyběl jen pětkrát a oba pouze v Španělsku, kde se vyřadili vzájemnou kolizí.

"Loni na Sepangu jsme nepředvedli výkon, jaký bychom si představovali. Takže to letos musíme napravit," prohlásil šéf stáje Mercedes Toto Wolff. "Máme skvělé jezdce i auta v dobré kondici, takže toho musíme využít a vlastníma rukama ten míč dostat až za brankovou čáru," dodal.

Rosberg si užívá finiš sezony, v němž teď bude usilovat o čtvrtý triumf ve Velké ceně po sobě.  "V posledních týdnech se mi nesmírně daří a tyhle momenty si strašně užívám," řekl německý jezdec.

"Ale nikde není psáno, že budu vyhrávat pořád. Lewis je hladový po vítězství, obhájit určitě bude chtít Vettel. Není to jen o hře Mercedesů," dodal.

To Hamilton musí najít novou motivaci, protože jeho drtivý finiš mezi Monakem a Hockenheimem pomalu přichází vniveč."Mám malou ztrátu a do konce zbývá šest závodů. To je dost," nevzdává se Brit, jenž bude útočit na padesáté vítězství v kariéře.

Velká cena Malajsie bude startovat v neděli v 9:00 hodin, vysílá ji stanice Sport2 HD a online přenos můžete najít ZDE.

Hledá se "nový Rosberg", jinak je startovní rošt pro formuli 1 téměř plný Hledá se "nový Rosberg", jinak je startovní rošt pro formuli 1 téměř plný Prohlédněte zde
reklama