Rosberg vyhrál kvalifikaci v Singapuru, Vettel dojel na třech kolech poslední

Radek Vičík Radek Vičík
17. 9. 2016 16:19
Nico Rosberg se v interním kvalifikačním souboji Mercedesu ujal vítězstvím v kvalifikaci GP Singapuru vedení 8:7. V neděli má šanci vrátit se do čela šampionátu.
Nico Rosberg si jede pro vítězství v kvalifikaci v Singapuru.
Nico Rosberg si jede pro vítězství v kvalifikaci v Singapuru. | Foto: Reuters

Singapur - Nico Rosberg se ve své 200. Grand Prix formule 1 postaví na prvním místo startovního roštu. Rozhodla o tom dnešní kvalifikace na Velkou cenu Singapuru.

"To byla tři nejlepší kola v celé kariéře a těší mě, že se mi povedla právě v tak jubilejním závodě," liboval si Rosberg.

Pro Němce bojujícího o svůj první titul mistra světa je potěšující také fakt, že jeho rival z boxů Mercedesu a lídr seriálu Lewis Hamilton obsadil až třetí místo. V první řadě po boku Rosbega bude totiž stát Daniel Ricciardo v Red Bullu.

Stejné stájové obsazení bude mít i druhá řada, za Hamiltonem se umístil Max Verstappen.

Hned v první části kvalifikace pohasly naděje Sebastiana Vettela. V jeho Ferrari se porušil závěs levého předního a protože ho tým zbytečně ještě jednou vyslal z boxů ven z trati, na opravu už nezbylo dost času. Loňský vítěz tak bude startovat z posledního místa.

Vettel jel po návratu z boxů jen po třech kolech:

Ne zrovna úspěšný den zažil také Williams. Jezdce týmu bojujícího s Force India o čtvrté místo zbrzdily žluté vlajky v samotném závěru druhé části boje o pole position a obsadili až nepostupové 11. a 12. místo.

O žluté vlajky a následné desetiminutové zdržení poslední části kvalifikace se postaral Romain Grosjean, jenž dostal smyk a svým Haasem poškodil svodidla.

Grosjeanova nehoda z pohledu jezdce:

GP Singapuru se jede v neděli ve 14:00 hodin našeho času. Závod vysílá stanice Sport 2 HD a sledovat ho můžete také v našem online přenosu ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu Singapuru, závod mistrovství světa vozů formule 1:

1. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:42,584, 2. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,531, 3. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,704, 4. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,744, 5. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,956, 6. Sainz (Šp./Toro Rosso) -1,613, 7. Kvjat (Rus./Toro Rosso) -1,885, 8. Hülkenberg (Něm./Force India) -1,895, 9. Alonso (Šp./McLaren) -1,969, 10. Pérez (Mex./Force India) -1,998.