reklama

Hamilton chce v Soči srovnat skóre, Vettel se nebojí chladnějšího počasí

Lewis Hamilton bude v Soči útočit na svůj třetí trumf na ruském okruhu. Lewis Hamilton bude v Soči útočit na svůj třetí trumf na ruském okruhu. autor: Reuters
Dramatická sezona formule 1 bude v Rusku pokračovat čtvrtým dílem, který bude opět ve znamení souboje Ferrari s Mercedesem. Stříbrné šípy chtějí pokračovat ve vítězné tradici, v Soči žádný jiný tým v Grand Prix F1 nevyhrál.

Soči - V nové éře formule 1 s hybridními turbomotory se až po třech letech objevil reálný konkurent vládnoucího Mercedesu v podobě Sebastiana Vettela za volantem Ferrari. Jeho největší rival Lewis Hamilton bude chtít v neděli ve Velké ceně Ruska srovnat letošní skóre vítězných závodů na 2:2. A má na to ideální prostředí, protože v Soči zatím vítězily jen monoposty s trojcípou hvězdou ve znaku.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde

Navíc zatím platí pravidlo, že kdo uspěje v olympijském areálu na břehu Černého moře, ten je na konci sezony i mistrem světa. První dva ročníky ruské Grand Prix vyhrál Hamilton a loni Nico Rosberg.

Tři vítězství nic negarantují

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff by byl rád, kdyby triumfoval jeho pilot a pokračoval tak ve vítězné tradici. Jenže si zároveň uvědomuje, že rok 2017 je odlišný od předchozích třech sezon.

"V Soči nás čeká úplně jiný závod, než byly předchozí tři. S novými technickými pravidly nemáte nic předem jistého. Trofeje z předchozích let nám nezaručují, že v Rusku zase vyhrajeme. Zvlášť, když máte tak těsného soupeře, jakým je v současnosti Ferrari," uvedl Wolff.

Na druhé strany pomyslné barikády je cítit nadšení z toho, že se Ferrari konečně daří vyhrávat a bojovat o vysněný titul. Podle Vettela to ale není zázrak ze dne na ten a za jeho vedením v šampionátu stojí tvrdá práce.

Déjà vu havarujícího Itala, Verstappen jako ve videohře. To byla Velká cena Číny Déjà vu havarujícího Itala, Verstappen jako ve videohře. To byla Velká cena Číny Prohlédněte zde

"Určitě jsme přes zimu udělali obrovský kus práce, abychom postavili skutečně  konkurenceschopné auto. Ale důležitý byl i loňský rok. Sice nebyl skvělý, co se výsledků týče, ale tým se dal hodně dohromady a hodně věcí se změnilo a začalo všechno klapat," uvedl čtyřnásobný mistr světa.

Zima prý Ferrari nespálí

Německý jezdec se v Soči neobává chladnějšího počasí v porovnání například s Bahrajnem, které by mělo být podle mínění řady expertů pro Ferrari nevýhodou.

"Nemyslím si to. Jsem přesvědčen, že to zvládneme. Dokázali jsme to i v Číně, kde byla relativně zima. Bude to v pohodě," reagoval Vettel na dotazy ohledně vlivu počasí na výkony jeho monopostu.

Ferrari v extázi, Vettel ukončil 553 dní čekání na vítězství. Slavila Kidmanová, celé boxy i tifosi Ferrari v extázi, Vettel ukončil 553 dní čekání na vítězství. Slavila Kidmanová, celé boxy i tifosi Prohlédněte zde

Ruští fanoušci budou zvědaví na výkony Daniila Kvjata, který už co do počtu startů v Grand Prix už překonal Vitalije Petrova. Ovšem pilot stáje Toro Rosso se po roce vrací domů se smíšenými pocity. Loni  svůj monopost Red Bull v Soči po dvou kolizích s Vettelem rozbil a následně byl "degradován" do Toro Rossa a na jeho místo naskočil Max Verstappen.

Velká cena Ruska formule 1 startuje v neděli ve 14:00 hodni našeho času. Vysílá ji stanice Sport2 a online přenos na Aktuálně.cz můžete sledovat ZDE.

reklama