Pátek patřil v Baku Red Bullu, ale Verstappen zažil den plný problémů

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 27. 4. 2018 16:42
Velká cena Ázerbájdžánu formule 1 začala pátečními tréninky. Jezdci mají v Baku za sebou už obě 90minutové "směny".
V pátek byl nejrychlejším mužem na městském okruhu v Baku Daniel Ricciardo v Red Bullu. | Foto: Reuters

Baku - Vítěz předchozího závodu v Číně Daniel Ricciardo byl nejrychlejší v pátečních trénincích na Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1. Pilot Red Bullu v odpoledne zajel čas1:42,795 minuty, čímž o vteřinu a půl překonal dopoledního lídra Valtteriho Bottase v Mercedesu.

Ricciardo v prvním tréninku za Finem zaostal pouze o 35 tisícin vteřiny, druhý už patřil jemu. O 69 tisícin vteřiny byl pomalejší Kimi Räikkönen z Ferrari, který se přitom dopoledne nevešel ani do top 10. Třetí byl i přes všechny problémy Max Verstappen v druhém Red Bullu.

Špatný den má za sebou lídr Lídr šampionátu Sebastian Vettel ve Ferrari. První trénink dokončil na desáté příčce a v druhém z nejlepší desítky vypadl úplně.

Na rozdíl od jiných okruhů se piloti v Baku vydali na trať už v úvodních minutách prvního pátečního tréninku. Důvodem byly obavy z nehod a následných žlutých vlajek, které by ohrozily testovací plány.

Oprávněnost obav se ukázala už po třiceti minutách. Chyboval Verstappen, který dostal smyk a vrazil svůj Red Bull do svodidel. Tím pro něj dopolední  kroužení po záludném městském okruhu skončilo.

Odpoledne Nizozemec v opraveném voze sice zajel třetí nejlepší čas dne, ale v samotném závěru ho postihly problémy s motorem Renaultu. Mladý pilot do cíle dojel velmi pomalu, z agregátu se ozývaly prapodivné zvuky

V sobotu se v Baku jede poslední trénink a po něm kvalifikace. Velká cena v Ázerbájdžánu startuje v neděli v 14:10 našeho času. Závod můžete sledovat v našem online přenosu. Grand Prix vysílá stanice Sport2, kde 70 minut před startem začíná předzávodní studio.