Hamilton vyhrál kvalifikaci v Belgii, v historických tabulkách formule 1 dohnal Schumachera

Radek Vičík Radek Vičík
26. 8. 2017 15:06
Lewis Hamilton oslavil svoji jubilejní 200. Grand Prix v kariéře pilota formule 1 ziskem pole position na obávaném okruhu ve Spa-Francorchamps.
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. | Foto: Reuters

Spa-Francorchamps - Lewis Hamilton v Mercedesu si vítězstvím v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Belgie formule 1  vyrovnal v čele historických tabulek Michaela Schumachera. Oba mají na svém kontě 68 pole position, na třetím místě je Ayrton Senna (65).

Britský jezdec opanoval kvalifikaci novým rekordem okruhu Spa-Francorchamps 1:42,553 minuty.

"Přijet sem a zajet tak dobré kolo… Udělal jsem tu nejlepší možnou práci. Je to čest být nastejno s Michaelem. Jsem poctěn tím, že jsme vyhrál stejný počet kvalifikací," řekl dojatý Hamilton, který v Belgii absolvuje 200. Velkou cenu formule 1.

Vedle něj se do první řady postaví lídr šampionátu Sebastian Vettel ve Ferrari, který ztratil 242 tisícin vteřiny.

Také druhá řada bude mixem Stříbrných šípů a rudých vozů z Maranella. Třetí nejlepší čas zajel Valtteri Bottas a čtvrtý Kimi Räikkönen.

První část boje o pole position byla konečnou nejen pro oba piloty Sauberu, ale také Williamsu. A vzhledem k trestu ztráty pěti míst na startu za ignorování žluté vlajky v sobotním tréninku se do poslední řady postaví Felipa Massa. Na úplně posledním místě se objeví Stoffel Vanddorne, který si do Spa-Francorchamps přivezl obrovský trest 65 míst.

Blízko postupu mezi elitní desítku byl Fernando Alonso. Jenže během jeho posledního rychlého druhé části kvalifikace mu vypověděl službu motor a zklamaný Španěl zajel do boxů na konečné 11. pozici.

Zklamaný Fernando Alonso v boxech:

Velká cena Belgie formule 1 startuje v neděli ve 14:00 a závod můžete sledovat v našem on-line přenosu ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, hodinu před startem začíná předzávodní studio.