reklama

Záhada v Sao Paulu. Novopečený šampion Hamilton netuší, proč poslal Mercedes do bariéry

Lewis Hamilton vystupuje z rozbitého Mercedesu v kvalifikaci na GP Brazílie. Lewis Hamilton vystupuje z rozbitého Mercedesu v kvalifikaci na GP Brazílie. autor: ČTK
Lewis Hamilton skončil v kvalifikaci v Sao Paulu po šesti zatáčkách. Proč ale už jistý mistr světa formule 1 boural, to neví ani on sám.

Sao Paulo - Lewis Hamilton vjížděl do sobotní kvalifikace na Velkou cenu Brazílie formule 1 jako favorit. Třeba už proto, že vyhrál dva ze tří měřených tréninků. Jenže celá ta sláva vydržela novopečenému čtyřnásobnému mistru světa pouhých šest zatáček.

Ve výjezdu z rychlé zatáčky Ferrardura nezvládl smyk svého Mercedesu a v plné rychlosti vrazil bokem do svodidel. Náraz v řádu několika "géček" zdemoloval levé přední zavěšení monopostu. Chvilku bylo v týmovém rádiu zlověstné ticho, až pak se ozvalo nasupené: "Jo, jsem v pořádku!"

Hamiltonova  havárie:

Brit putoval z vozu přímo do lékařského auta a v něm dojel do boxů. Po rutinním vyšetření předstoupil před novináře. Ale ti z jeho vyjádření nebyli moc moudří.

"Nejsem si moc jistý, co se vlastně stalo. Nevím, co bych vám řekl," shrnul 32letý jezdec v krátkosti své kvalifikační extempore.

"Výzvy dělají život zajímavým a myslím, že tohle je výzva pro mě.  Zítra udělám všechno pro to, abych se dostal co nejvýše. Není to zrovna nejlepší den mého života, ale budu mít dál hlavu vztyčenou," dodal Hamilotn.

K tomu, aby mohl vůbec na chvost startovního pole, musel dostat od ředitelství závodu výjimku, protože do závodu se fakticky nekvalifikoval. Nezajel totiž ani jedno měřené kolo.

reklama