Hamilton vyhrál domácí kvalifikaci, v Silverstonu porazil Vettela o zlomek vteřiny

Radek Vičík Radek Vičík
7. 7. 2018 16:13
Hamilton udělal před svými fanoušky první krok k návratu do čela světového šampionátu formule 1.
Lewis Hamilton slaví vítězství v kvalifikaci v Silverstonu.
Lewis Hamilton slaví vítězství v kvalifikaci v Silverstonu. | Foto: Reuters

Silverstone - Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál počtvrté za sebou kvalifikaci na Velkou cenu Británie formule 1. Obhájce titulu v sobotu o 44 tisícin porazil lídra seriálu Sebastiana Vettela ve Ferrari.

Také ve druhé řadě budou stát vozy nejlepších současných týmů. Třetí místo obsadil Kimi Raikkönen s Ferrari, za ním se umístil Valtteri Bottas v Mercedesu.

Hamilton na Vettela ztrácí jediný bod, takže pokud potvrdí své výborné výsledky a před domácími fanoušky v Grand Prix vyhraje, vrátí se do čela průběžného hodnocení MS:

"Tady tyhle lidi v hledišti nejlepší na světě! Jsem moc rád, že jsem jim mohl skvělou  podporu oplatit pole position," řekl spokojený Hamilton, který vyhrál 76. kvalifikaci v kariéře.

V černou můru se první část kvalifikace proměnila v domácí tým Williams. Nejprve Lance Stroll vyjel mimo trať a sobotní boj o umístění na startu pro něj předčasně skončil.

Pak se to samo povedlo Sergeji Sirotkinovi, ten však udržel motor v chodu a vrátil se na trať. Ale následně se Rus,který nepostoupil dál, čelí hrozbě trestu. Ve chvíli, kdy byla kvalifikace po chybě jeho týmového kolegy přerušena, totiž nezajel hned do boxů a absolvoval ještě jedno kolo.

Velká cena Velké Británie startuje v nedělil v 15:10 a sledovat ji můžete v našem online přenosu. Grand Prix vysílá televize Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.