Kvalifikaci F1 v Číně ovládlo Ferrari. Vyhrál Vettel před Räikkönenem

Radek Vičík Radek Vičík
14. 4. 2018 9:07
Sebastian Vettel bude z prvního místa na startu útočit na vítězný hattrick v úvodu letošní sezony formule 1.
Sebastian Vettel slaví vítězství v kvalifikaci v Šanghaji.
Sebastian Vettel slaví vítězství v kvalifikaci v Šanghaji. | Foto: Reuters

Šanghaj - Lídr šampionátu Sebastian Vettel vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Číny formule 1. Německý jezdec zajel časem 1:31,095 minuty absolutní rekord okruhu v Šanghaji. Triumf Ferrari završil druhým místem Kimi Räikkönen.

"Auto jelo úžasně, pořád se zlepšovalo. V prvním rychlém kole mi v nízké rychlosti ustřelil zadek, ale věděl jsme, že když neudělám chybu, mám na to zajet výborný čas," řekl spokojený Vettel, který Scuderii vybojoval 215. pole position.

Do řady číslo dvě se postaví oba piloti Mercedesu. Třetí skončil Valtteri Bottas a za ním obhájce titulu Lewis Hamilton. "Ať jsme se snažili, jak chtěli, nedokázali jsem dneska dosáhnout takové přitažlivosti jako Ferrari," přiznal Bottas.

Za Stříbrnými šípy se umístili Max Verstappen a Daniel Ricciardo v Red Bullu. Australan měl přitom velké štěstí, protože v dopoledním tréninku mu odešel motor a mechanici ho vypustili na trať až v posledních minutách první části kvalifikace.

V první části boje o pole position skončili oba jezdci Sauberu a Williamsu i hrdina z Bahrajnu Pierre Gasly, jehož Toro Rosso v Číně nejelo tak dobře jako minulý víkend. V té druhé zase "zůstaly" oba McLareny.

Velká cena Číny startuje v neděli v 8:30 našeho času. Závod můžete sledovat v našem online přenosu. Grand Prix vysílá stanice Sport2, kde 70 minut před startem začíná předzávodní studio.