reklama

Nudná premiéra v Baku patřila Rosbergovi, třetím místem zazářil Pérez

Nico Rosberg si suverénně dojel pro vítězství v Baku, Nico Rosberg si suverénně dojel pro vítězství v Baku, autor: Reuters
Piloti formule 1 absolvovali vůbec první závod v Ázerbájdžánu, Nico Rosberg si v něm navýšil vedení v mistrovství světa.

Baku - Nico Rosberg v Mercedesu se zapsal do historie formule 1 jako historicky první vítěz Velké ceny Evropy na novém okruhu ulicemi Baku. Druhý dojel Sebastian Vettel ve Ferrari a třetí Sergio Pérez s Force India.

F1 živě: Hamilton v ulicích Baku marně stíhal Rosberga F1 živě: Hamilton v ulicích Baku marně stíhal Rosberga Čtěte zde

Obhájce titulu Lewis Hamilton z Mercedesu po startu z desátého místa obsadil pátou příčku za Kimim Räikkönenem v dalším Ferrari. Brit tak na vedoucího muže šampionátu Rosberga ztrácí už 24 bodů.

I když si fanoušci od prvního startu na městské trati s úzkou pasáží ve starém centru ázerbájdžánské metropole slibovali drama a výjezd safety car, pořadí se měnilo v drtivé většině jen v důsledku strategií a předjížděcích manévrů s využitím DRS.

Rosberg po startu z pole position soupeřům brzy ujel a suverénně kontroval vedení až do cíle. Za ním  se chvíli přetahovali o druhé místo oba piloti Ferrari, ale Räikkönen nakonec ustoupil rychlejšímu týmovému kolegovi.

Protože Fin navíc dostal pětivteřinový trest ke svému času za přejetí bílé čáry označující nájezd do boxů, byl o jeho třetí místo v souboji s Pérezem vlastně jen virtuální.

Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Prohlédněte zde

Mexičan navíc v posledním kole úspěšně zaútočil a završil tak svůj postup ze sedmého místa na startovním roštu, kam ho po včerejší úspěšné kvalifikaci srazila nucená výměna převodovky.

Pérez se postavil na stupně vítězů podruhé během  necelého měsíce, třetí byl také v Monte Carlu. Force India tak postupně přebírá roli nejrychlejšího vozu se zákaznickými motory od Williamsu.

Výsledky GP Evropy a použité směsi:

reklama