Podivnou kvalifikaci v Monze vyhrál Leclerc ve Ferrari

Radek Vičík Radek Vičík
7. 9. 2019 16:22
Charles Leclerc ovládl kvalifikaci na domácí Velkou cenu Ferrari, v Monze si dojel pro svoji třetí pole position.
Charles Leclerc ve Ferrari při kvalifikaci na VC Itálie formule 1
Charles Leclerc ve Ferrari při kvalifikaci na VC Itálie formule 1 | Foto: Reuters

Kvalifikaci na Grand Prix Itálie ovlivnil obrovský zmatek v závěrečných minutách. Piloti, kteří se vydali zajet ve třetí části svůj poslední rychlý čas začali taktizovat.

Tím se navzájem natolik zpomalili, že téměř všichni z nich nestačili vjet do měřeného kola před rozsvícením červených světel. Proto se už nemohli zlepšit.

Taktizování pilotů F1 v závěru kvalifikace v Monze:

Leclercovi tak stačil první změřený čas, jímž o 39 tisícin vteřiny porazil lídra šampionátu Lewise Hamiltona. Také ve druhé řadě se objeví vozy Mercedesu a Ferrari v pořadí Valtteri Bottas a Sebastian Vettel.

"Ze zisku pole position jsem šťastný. Je škoda, že na konci byl takový zmatek. Doufejme, že zítra budeme mít dobrý závod," řekl Leclerc.

Max Verstappen bude se svým Red Bullem startovat až z konce roštu, protože dostal nový motor.

Velká cena Itálie formule 1 startuje v neděli v 15:10 hodin. Grand Prix vysílá stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.