reklama

Mercedes chce v Maďarsku odčinit německý neúspěch. Red Bull míří za dalším triumfem

Z Maxe Verstappena je podle vedení Red Bullu rázem kandidát na titul šampiona formule 1. Z Maxe Verstappena je podle vedení Red Bullu rázem kandidát na titul šampiona formule 1. autor: Reuters
Nedělním závodem na Hungaroringu se ukončí první část sezony formule 1. Před měsíčními prázdninami si Red Bull po triumfu Maxe Verstappena ve Velké ceně Německa brousí zuby na další úspěch, Mercedes chce odčinit debakl z Hockenheimu.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton sice stále vede průběžné pořadí mistrovství světa o 41 bodů před týmovým kolegou Valtterim Bottasem, ale závod v Německu mu vůbec nevyšel. V dešti a na mokré trati obsadil v chaotické Grand Prix až deváté místo, navíc na body se posunul až díky trestům pro oba vozy Alfy Romeo.

"Přesně tohle jsou dny, které nás v minulosti posílily. Nikdy totiž nepřijdete domů a neptáte se: Proč jsme sakra vyhráli. Naopak přijdete domů a ptáte se: Proč jsme sakra prohráli?" řekl šéf Mercedesu Toto Wolff. "Zkusím se z toho vyspat a za týden se vrátit silnější," přidal Hamilton.

Zatímco pětinásobný mistr světa z posledních tří závodů skončil už podruhé mimo stupně vítězů, Verstappen si v nich připsal druhý triumf. Nizozemský pilot nejprve v Rakousku ukončil dosavadní nadvládu Mercedesu a po vítězství v Německu je stále jediným přemožitelem mistrovské stáje v sezoně.

V hodnocení šampionátu je třetí a na Hamiltona ztrácí 63 bodů, mentor Red Bullu Helmut Marko je však přesvědčený, že Verstappen stále může získat titul. "Nevylučoval bych to. Max už ukázal, že na trati dokáže Mercedes i Ferrari předjet. A v Německu jsme viděli, že i Mercedes dělá chyby, když na ně pořádně zatlačíte," prohlásil Marko.

Vítězství v Maďarsku bude obhajovat Hamilton, který na Hungaroringu zaznamenal rekordních šest triumfů. V pátek jsou na programu tréninky a v sobotu kvalifikace. Nedělní závod odstartuje v 15:10 hodin.

reklama