reklama

Video: Trestů bylo prý v Mexiku málo, Ricciardo by to "osolil" i Hamiltonovi

Podívejte se, jak Lewis Hamilotn po startu GP Mexika "bloudil" po trati. YouTube
Daniel Ricciardo se sice díky trestům Maxe Verstappena a Sebastiana Vettela až po skončení závodu dostal na třetí místo v pořadí Velké ceny Mexika formule 1, ale podle pilota Red Bullu jury na některé penalizace "zapomněla".

Mexico City - V záplavě trestů, které přinesla nedělní Velká cena Mexika formule 1 možná jeden zásadní chybí. Aspoň to si myslí Daniel Ricciardo, jenž se sám díky penalizaci soupeřů rázem z pátého místa prodral na třetí.

Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Prohlédněte zde

"Jak můžete vést závod, zablokovat se vám kola, vyjet mimo trať, vrátit se na ni a pořád být v čele?" okomentoval pilot Red Bullu  manévr Lewise Hamiltona po startu závodu v Mexico City - více na videu na úvodu článku.

Obhájce titulu sice vyrazil ze všech nejrychleji, ale na brzdy šlápl na poslední chvíli a pak se chvíli zvláštně "toulal" mimo trať. Ovšem na jeho první pozici to nic nezměnilo, v jízdě pokračoval se slušným náskokem.

Podle Ricciarda měl být jezdec Mercedesu za zkrácení tratě potrestán. Podobně, jako se to v závěru Grand Prix stalo jeho týmovému kolegovi Maxu Verstappenovi při souboji se Sebastianem Vettelem.

"Viděl jsem jak Max po říznutí šikany dostal trest, tak nevím, jaký je rozdíl mezi jeho a Lewisovým manévrem. Podle mě, když se vám v zatáčce zablokují kola, tak je to chyba a vy za ni musíte platit," domnívá se Australan.

Ricciardo měl pifku i na Vettela. Když ho v závěru Grand Prix doháněl, jezdec Ferrari závodníka Red Bullu údajně tvrdým manévrem dostal mimo trať.

Rosberg zůstává v klidu, triumf Hamiltona mu vítr z plachet nebere. Vettel přišel o třetí místo Rosberg zůstává v klidu, triumf Hamiltona mu vítr z plachet nebere. Vettel přišel o třetí místo Čtěte zde

"Samozřejmě miluju závodění. Zablokování brzd a drobný kontakt jsou v pohodě, ale tady se celá formule pohnula při brždění. Bylo to jakoby při šachách najednou řekl: Tenhle tah jsem zkonil, místo něj udělám radši jiný. Tak to přece nejde," dokončil 27letý rodák z Perthu své litanie.

Právě Ricciardo na trestech vynesených po skončení Grand Prix Mexika vydělal. Cílem sice projel až na pátém místě, ale po pěti vteřinách navíc pro Verstappena a deset pro Vettela se náhle ocitl na třetím místě.

Bohužel pro pilota Red Bullu, oslavy na stupních vítězů si užil Vettel, který byl penalizován až několik hodin po dokončení závodu.

reklama