reklama

Kvalifikace patřila Red Bullu, Hamilton v Mexiku odstartuje ze třetího místa

Daniel Ricciardo na trati v Mexico City. Daniel Ricciardo na trati v Mexico City. autor: Reuters
Daniel Ricciardo z Red Bullu vyhrál poprvé v kariéře boj o pole position na jiném okruhu, než jsou uličky Monaka.

Mexico City - Daniel Ricciardo ovládl kvalifikaci Velké ceny Mexika  formule 1. Svého týmového kolegu z Red Bullu Maxe Verstappena porazil o 26 tisícin vteřiny.

Další krok k zisku svého pátého titulu mistra světa v neděli udělal Lewis Hamilton. Pilot Mercedesu odstartuje ze třetí příčky, k definitivní pojistce vítězství v letošní sezoně mu přitom stačí dojet v Mexico City nejhůře sedmý. Jeho rival Sebastian Vettel z týmu Ferrari se postaví vedle něj do první řady startovního roštu.

"Nečekal jsme, že budu tam nahoře. Je to nejlepší výsledek, jakého jsme mohli dosáhnout. Ale být za Red Bully není zase tak špatné," řekl Hamilton, který aspiruje na to vyrovnat s pěti tituly legendárního Juana Manuela Fangia.

Hamiltonova cesta k titulu

  • pokud Vettel v Mexiku vyhraje, musí Hamilton dojet k jistotě titulu nejhůře sedmý
  • pokud Vettel skončí v Mexiku druhý a hůře, je Hamilton bez ohledu na vlastní výsledek mistrem světa

Také ve třetí řadě se prostřídají monoposty obou nejlepších stájí. Pátý skončil Valtteri Bottas (Mercedes), šestý vítěz z Austinu Kimi Räikkönen (Ferrari).

Red Bull vybojoval kvalifikační double poprvé v éře hybridních motorů a pošedesáté celkem, Ricciardo poprvé v kariéře získal pole position jinde než v Monaku. V ulicích přístavního knížectví uspěl před dvěma lety a letos.

"Nemyslím si, že to bylo zrovna perfektní kolo, ale v cíli to nakonec stačlo. Zatím jsme dokázal vyhrát kvalifikaci jen v Monaku… S Maxem to byl opravdu těsný souboj," řekl nadšený Australan. Ricciardo svého nizozemského týmového parťáka připravil o možnost překonat deset let starý věkový rekord Vettela coby historicky nejmladšího vítěze kvlaifkace F1.

O tom, zda Hamilton splnil svoji misi a stal se popáté mistrem světa, se dozvíte v naší online reportáži v neděli od 20:10. Grand Prix vysílá televize Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.

Kompletní výsledky kvalifikace na GP Mexika:

reklama