reklama

Hamilton je krůček od pátého titulu. Co mu stačí zajet v Mexiku?

Lewis Hamilton. Lewis Hamilton. autor: Reuters
Mexiko může po roce znovu korunovat formulového šampiona. Hamilton má všechno ve svých rukou, Sebastiana Vettela nemusí spasit ani vítězství.

Mexico City - Lewis Hamilton měl blízko z pojištění titulu mistra světa formule 1 už v předchozím závodě v Austinu. Proti byl ale Max Verstappen, takže Brit si musí na pátou korunu mistra světa počkat minimálně do této neděle na Velkou cenu Mexika. Tam bude mít osud svůj i celého seriálu plně ve svých rukách.

Na druhý díl amerického "trojboje" přijíždí pilot Mercedesu s luxusním náskokem 70 bodů pře Sebastianem Vettelem. Hvězdě Ferrari tak k uchování naděje nezbývá nic jiného, než na okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez vyhrát. Ale i v tom případě jsou Němcovy naděje závislé na Hamiltonově výsledku. Pokud bude rodák ze Stevenage klasifikován do sedmého místa včetně, je mistrem světa.

Hamiltonova cesta k titulu

  • pokud Vettel v Mexiku vyhraje, musí Hamilton dojet k jistotě titulu nejhůře sedmý
  • pokud Vettel skončí v Mexiku druhý a hůře, je Hamilton bez ohledu na vlastní výsledek mistrem světa

Jestli Vettel v Mexiku nedokáže triumfovat, má Hamilton zápis mezi legendy F1 v kapse, už ho nikdo nemůže do konce ročníku bodově překonat. Zopakovala by se tak situace z loňské sezony, kdy si Hamilton pojistil titul také v Mexico City.

Pátým vyhraným šampionátem by jezdec Stříbrných šípů odskočil od svého německého soupeře (a také Alaina Prosta) a vyrovnal Juana Manuela Fangia. Lepší už je jen se sedmi korunkami Michael Schumacher.

O tom, zda Hamilton splnil svoji misi a stal se popáté mistrem světa, se dozvíte v naší online reportáži v neděli od 20:10. Grand Prix vysílá televize Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.

reklama