reklama

Vettel ukončil čekání dlouhé 392 dní. Vyhrál v Singapuru

Sebastian Vettel slaví vítězství ve Velké ceně Singapuru formule 1. Sebastian Vettel slaví vítězství ve Velké ceně Singapuru formule 1. autor: Reuters
Sebastian Vettel ve Ferrari ovládl Velkou cenu Singapuru formule 1 a oslavil tak první triumf po více než ročním čekání. Druhý skonči jeho týmový kolega Charles Leclerc a třetí Max Verstappen v Red Bullu.

Čtyřnásobný mistr světa vyhrál naposledy loni v Belgii, od té doby na nejvyšší stupínek čekal marně. Ferrari si dojelo pro první double od VC Maďarska 2017.

"Jsem moc šťastný, byl to skvělý závod. Našemu týmu patří velké gratulace. Začátek sezony byl těžký, ovšem v posledních týdnech jsme znovu ve hře. Strategie byla vymyšlena na poslední chvíli , ale po výjezdu z boxů nám dala všechno, co bylo třeba," řekl Vettel, jenž oslavil 53. vítězství v kariéře.

Naopak letos teprve podruhé chyběli na pódiu piloti Mercedesu. Lídr šampionátu Lewis Hamilton skončil čtvrtý, za ním byl klasifikován druhý Stříbrný šíp s Valtterim Bottasem za volantem.

Klíčovým momentem závodu byly zastávky v boxech. Do nich Grand Prix vedl držitel pole position Leclerc. Jenže Mercedes vyprovokoval Ferrari k tomu, že jako první z jezdců v čele si pro nové gumy dojel Vettel, A to se ukázalo jako rozhodující pro vývoj celého závodu.

Německý pilot totiž zůstal po Leclercově návštěvě mechaniků před monackým pilotem. A protože se Red Bullu ani Mercedesu nedařilo vyrovnat s tempem Scuderie, byly jako první dva odmávnuty oba rudé vozy z Maranella. 

"Jasně, není lehké prohrát. Ale nakonec to bylo double pro Ferrari, což mě těší. Jako každý na mém místě jsem zklamaný, ale někdy to tka prostě je," uvedl Leclerc, jenž vyhrál předchozí dvě Velké ceny.

Závod v druhé polovině přinesl hned trojí výjezd safety car, ale ani to na suverenitě Ferrari nic nezměnilo. Neděle přinesla ještě jednu italskou radost. Během zastávek v depu se do čela závodu poprvé od roku 1983 dostala Alfa Romeo, konkrétně mladý Ital Antonio Giovinazzi.

Třetím vítězstvím po sobě narušilo Ferrari letošní nadvládu Mercedesu. Aby  Stříbrné šípy tři podniky po sobě netriumfovaly, se stalo naposledy na začátku loňské sezony.

Tak si Hamilton dojel pro šestý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2019 Tak si Hamilton dojel pro šestý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2019 Prohlédněte zde
reklama