reklama

Vettel chce pod singapurskými světly vzít Hamiltonovi vedení v šampionátu

Sebastianu Vettelovi s v ulicích Singapuru daří. Sebastianu Vettelovi s v ulicích Singapuru daří. autor: Reuters
Sebastian Vettel vyhrál v Singapuru čtyři z devíti dosud pořádaných Grand Prix formule 1. Navíc Ferrari je letos lepším týmem na tratích s malým přítlakem, kde spíš než absolutní rychlost rozhoduje aerodynamika vozu a rychlost v zatáčkách.

Singapur - Britského pilota Lewise Hamiltona čeká první závod v roli vedoucího jezdce mistrovství světa formule 1 v sezoně. Před Velkou cenou Singapuru pod umělým osvětlením je však favoritem jeho hlavní konkurent Němec Sebastian Vettel z Ferrari, který na hvězdu Mercedesu ztrácí tři body.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde

Trojnásobný mistr světa Hamilton vyhrál tři z posledních čtyř závodů a před dvěma týdny v Itálii se poprvé v sezoně dostal do čela průběžného pořadí, odkud sesadil Vettela. "Pro Ferrari to byla v domácím závodě ostuda, ale už několikrát ukázalo, že umí být rychlejší než my," prohlásil nevýkonný šéf Mercedesu Niki Lauda.

Vettel skončil v Itálii až třetí a druhý pilot Ferrari Kimi Räikkönen byl pátý. "Podle mě udělali chybu v nastavení vozu. Pro Singapur má ale Ferrari superauto a všechno se může zase změnit," řekl Lauda. Podle něj městský okruh Marina Bay bude vyhovovat spíš pohyblivějším vozům italské stáje než rychlým mercedesům.

Ve Vettelův prospěch mluví také to, že čtyřnásobný mistr světa je nejúspěšnějším jezdcem singapurského závodu. V roce 2015 v Marina Bay vyhrál v barvách Ferrari a další tři vítězství v letech 2011, 2012 a 2013 vybojoval ještě jako jezdec Red Bullu.

Navíc Ferrari je letos lepším týmem na tratích s malým přítlakem, kde spíš než absolutní rychlost rozhoduje aerodynamika vozu a rychlost v zatáčkách. Těch je na náročné na singapurské trati celkem 23.

Hamilton, který v noční Grand Prix uspěl dvakrát v letech 2009 a 2014, proto bere čtrnáctý závod v sezoně jako jeden z klíčových v boji o titul. "Ferrari tady bude určitě hodně rychlé. Já jsem ale přijel v dobré náladě a chci zabojovat o vítězství. A kdyby se to nepovedlo, tak musíme co nejvíc omezit naše ztráty," dodal.

Formule E přepíše dějiny švýcarského sportu. V Curychu se pojede první okruhový závod od roku 1955 Formule E přepíše dějiny švýcarského sportu. V Curychu se pojede první okruhový závod od roku 1955 Prohlédněte zde

Na opačném konci startovního roštu se může stát smutným rekordmanem Nico Hülkenberg. Německý pilot už 128 závodů nestál na stupních vítězů a o nelichotivé maximum se dělí s krajanem Adrianem Sutilem. Po závodě v Singapuru se jezdec Renaultu může v čele osamostatnit.

Velká cena Singapuru startuje v neděli ve 14:00 a závod můžete sledovat v našem on-line přenosu ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, hodinu před startem začíná předzávodní studio.

reklama