Hamilton vyhrál důležitou kvalifikaci v Barceloně, Pérez se vrátil do druhé řady

Radek Vičík Radek Vičík
15. 8. 2020 16:07
Lewis Hamilton v Mercedesu si v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska připsal čtvrtou pole position letošní sezony formule 1.

Zisk pole position je v Barceloně o to důležitější, že z 29 Grand Prix, které se na této trati zatím jely, jich 21 vyhrál právě vítěz kvalifikace.

"V druhém rychlém kole jsem se nedokázal zrychlit. Ale naštěstí mi to první vyšlo výborně. Včera jsme byli s kluky z týmu do desáté večer a hledali, jak se zlepšit. Red Bull totiž v Barceloně super rychlý," uvedl Hamilton, jenž vyhrál už 92. kvalifikaci kariéry.

Letošní skvělou sezonu Stříbrných šípů potvrdil druhým místem Valtteri Bottas. Do druhé řady se postaví Max Verstappen v Red Bullu a Sergio Pérez s Racing Pointem. Mexičan se tak úspěšně vrátil do světa Grand Prix po pauze v obou podnicích v Silverstonu, kde chyběl kvůli pozitivnímu testu na covid-19.

Letošní už třetí kvalifikační neúspěch si v Katalánsku připsal Sebastian Vettel, jenž své Ferrari ve druhé části boje o pole position dovezl až k 11. nejlepšímu času. S Landem Norrisem v McLarenu přitom prohrál o pouhé dvě tisíciny vteřiny.

Velká cena Španělska startuje v neděli 19. července v 15:10. Grand Prix vysílá stanice Sport2, závodní studio začíná 70 minut před startem. On-line přenos můžete sledovat na stránkách deníku Aktuálně.cz.