Král kvalifikací Hamilton úřadoval i v Mugellu. Bottas zaostal jen o mrknutí oka

Lewis Hamilton v Mercedesu při GP Toskánska 2020 Lewis Hamilton v Mercedesu při GP Toskánska 2020 autor: Reuters
Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál v sobotu kvalifikaci na Velkou cenu Toskánska formule 1 a získal sedmou pole position v sezoně.

Obhájce titulu potvrdil, že je králem formulových kvalifikací, vyhrál už 95. v kariéře. "Tahle trať je úžasná. Okruh v Mugellu je velkou výzvou. Postupně jsem pracoval na tom, abych vypiloval závodní stopu a konečně se mi podařilo zajet takové rychlé kolo, jaké bylo potřeba." uvedl Hamilton.

Hamilton se vrátil na vítěznou vlnu. Projděte si program zkrácené sezony F1 Hamilton se vrátil na vítěznou vlnu. Projděte si program zkrácené sezony F1 Prohlédněte zde

Brita při historicky prvním stratu světového šampionátu na okruhu v Toskánsku doprovodí do první řady startovního roštu jeho týmový kolega Valtteri Bottas. Fin ztratil pouhých 59 tisícin vteřiny.

Také za oběma Mercedesy se postaví vozy jedné stáje: Max Verstappen a Alexander Albon s Red Bullem.

V Mugellu domácí tým Ferrari absolvuje svoji jubilejní tisící Velkou cenu. Zatímco Charles Leclerc obsadil pátou pozici, Sebastian Vettel pokračoval v matných výkonech a vypadl už ve druhé části boje o pole position.

Ještě hůře dopadl Pierre Gasly, překvapivý vítěz z předchozí Velké ceny Itálie v Monze. Francouz za volantem vozu AlphaTauri skončil už po prvním dílu kvalifikace.

Velká cena Toskánska startuje v neděli v 15:10. Grand Prix vysílá stanice Sport2, závodní studio začíná 70 minut před startem. On-line přenos můžete sledovat na stránkách deníku Aktuálně.cz.

Drama v Mugellu bylo třikrát restartováno. Vyhrál Hamilton Drama v Mugellu bylo třikrát restartováno. Vyhrál Hamilton Čtěte zde