Kvalifikační kralování Ferrari uťal v Austinu Bottasův Mercedes

Radek Vičík Radek Vičík
2. 11. 2019 23:05
Valtteri Bottas v Mercedesu vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu USA formule 1 v Austinu.
Valtteri Bottas.
Valtteri Bottas. | Foto: Reuters

Finský pilot si pro pátou pole position v sezoně dojel časem 1:32,029. O pouhých 12 tisícin vteřiny porazil Sebastiana Vettela s Ferrari. Vozy z Marenella přitom byly v čele startovního roštu šestkrát, nepřežitě od závodu ve Spa-Francorchamps.

"Věděl jsem, jak ve třetí části kvalifikace dát dohromady dobré kolo. Jsem moc rád, že v závěru nedokázal nikdo zrychlit. Jsou to šťastné dny!" liboval si Bottas.

Do druhé řady se postaví pilot Red Bullu Max Verstappen a Vettelův týmový kolega Charles Leclerc. Až pátý byl klasifikován lídr šampionátu Lewis Hamilton.

Brit z týmu Mercedes má přitom v Austinu na dosah svůj šestý titul. K jeho získání mu v Grand Prix stačí získat čtyři body a už se nemusí nijak ohlížet na výsledek svého posledního rivala Bottase.

Hned v první části kvalifikace vypadl loňský vítěz Kimi Räikkönen. Populární Fin loni pilotoval Ferrari a letos usedá do monopostu Alfa Romeo.

Velká cena USA startuje v neděli  v 20:10 našeho času a sledovat ji můžete živě na Aktuálně.cz. Grand Prix vysílá stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem závodu.