reklama

Bottas o mrknutí oka překonal Hamiltona, v Imole odstartuje z prvního místa

Valtteri Bottas v Mercedesu při Velké ceně Emilie-Romagny v Imole 2020 Valtteri Bottas v Mercedesu při Velké ceně Emilie-Romagny v Imole 2020 autor: Reuters
Valtteri Bottas v Mercedesu vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Emilie-Romagny v Imole. Svého týmového rivala Lewise Hamiltona porazil o 97 tisícin vteřiny.

Boj o pole position Fin rozhodl až v samém závěru třetí čísti kvalifikace. "Tahle trať je krásná a je skvělé tady dojet na pole position. Věděl jsem, že v posledním měřeném kole musím zariskovat a vůz na to reagoval. První místo na startu bude zítra dobré a já se na Velkou cenu těším," připomněl Bottas, že se v Imole nedá příliš předjíždět.

Za dvojicí Stříbrných šípů budou stát Max Verstappen v Red Bullu a Pierre Gasly s AlphaTauri, který si tak vylepšil nejlepší výsledek v kariéře.

Verstappen měl velké problémy v druhém dějství. S motorem Honda nebylo něco v pořádku, mechanici dokonce sundali zadní část kapoty a čas v této části musel zajet na poslední chvíli.

"Kvůli tomu problému to nebyla zrovna ideální kvalifikace, nemohl jsme zajet moc kol. Viditelně se trápíme, ale třetí místo je dobré," prohlásil v boxech mladý Nizozemec.

Podobně jako o týden dřív v Portugalsku vypadl Sebastian Vettel už ve druhé části kvalifikace. Naopak jeho týmový kolega Charles Leclerc šel dál a na startu mu bude patřit sedmá příčka.

V prvním závodě v Imole od roku 2006 byly zrušený páteční tréninky, piloti si před kvalifikací okruh vyzkoušeli jen v jedné měřené devadesátiminutovce v sobotu.

Velká cena Emilie-Romagny startuje v neděli v 13:10. Grand Prix vysílá stanice Sport2, závodní studio začíná 70 minut před startem. On-line přenos můžete sledovat na stránkách deníku Aktuálně.cz.

Výsledky kvalifikace včetně použitých pneumatik:

reklama