11:10 • Formule 1 • 14. závod

Velká cena Turecka F1

Velká cena Turecka formule 1 startuje v neděli 15. listopadu v 11:10.

Zatímco Mercedes získal svůj sedmý Pohár konstruktérů už v předchozím závodě v Imole, Lewis Hamilton cílí na sedmou korunu mistra světa světa v Turecku.

Do Turecka se formule 1 vrací po devíti letech. V roce 2011 v Istanbul parku ze současného závodního pole jeli Lewis Hamilton, Sergio Pérez, Daniel Ricciardo a Sebastian Vettel.

Formule 1: Sauber, GP Turecka 2011 Formule 1: Sauber, GP Turecka 2011 | Foto: Sauber AG

Dramatickou kvalifikaci na Velkou cenu Turecka formule 1 nečekaně vyhrál Lance Stroll v Racing Pointu. Kanadský pilot získal svoji první pole position v kariéře. Ustál i vyšetřování kvůli možnému porušení pravidel o žlutých vlajkách.

Dostupné směsi pneumatik:

Dostupné směsi pneumatik pro VC Turecka Dostupné směsi pneumatik pro VC Turecka | Foto: Pirelli Motorsport

20. George Russell Williams

Podobně jako v předchozích dnech je okruh v Istanbulu kluzký.

V Turecku je na poměry F1 zima: teplota vzduchu je 12,2 stupňů Celsia a asfaltu 15 stupňů.

Osmnáct jezdců se vydalo do zaváděcího kola, oba Williamsy startují z boxů.

Velká cena Turecka byla odstartována!

1.

Divoký start na vodě vyšel oběma Racing Pointům. Za Strollem a Pérezem jede Hamilton.

1.

Jezdci jedou maximálně opatrně. Toho využil Vettel, který z 11. pozice poskočil na čtvrtou.

1.

Hamilton vyjel mimo trať a rázem se propadl na šesté místo.

2.

Z hlediska boje o titul je klíčový fakt, že Bottas dostal po startu smyk a nyní jede až sedmnáctý. Hamilton si tak s klidem jede pro sedmou korunu mistra světa.