reklama

Ferrari ukázalo nový monopost F1, jeho zbraní má být radikální design

Monopost formule 1 Ferrari SF 1000 pro sezonu 2020 při prezentaci v divadle v městě Reggio Emilia Monopost formule 1 Ferrari SF 1000 pro sezonu 2020 při prezentaci v divadle v městě Reggio Emilia autor: Reuters
Tým Ferrari představil v úterý večer v atraktivních kulisách divadla ve městě Reggio Emilia nový monopost formule 1 SF 1000.

Už třináctou sezonu bude tým Ferrari bojovat o návrat na úplný vrchol výsledkové listiny pilotů F1. Snad nekonečné čekání na vysněný titul, který naposledy získal v roce 2008 Kimi Räikkönen, má ukončit nový speciál SF 1000.

Monopost v typických rudých barvách sice vychází z loňského typu SF 90, ale inženýři z Maranella se ho snažili co nejvíc vylepšit.

"Pravidla jsou stabilní, takže bylo těžké předělat celé auto. Výchozím bodem byl loňský monopost, ale všechno jsme se snažili pojmout co nejvíc to šlo extrémně. Snažili jsme se maximalizovat aerodynamiku a velikost přítlaku. Vůz je na první pohled štíhlejší," uvedl šéf stáje Ferrari Mattia Binotto.

"Možná je podobný tomu loňskému, ale věřte mi: je to úplně předělaná formule," dodal.

SF 1000 se líbí i čtyřnásobnému mistru světa Sebastianu Vettelovi. "Samozřejmě jsme ho už viděli dřív a máme i přímé srovnání s loňským vozem. Určitě tam uvidíte změny, hlavně co se týče karoserie. Už se nemůžu dočkat, až se v něm poprvé svezu," uvedl německý závodník.

Vettel, stejně jako jeho týmový kolega Charles Leclerc, si nový monopost Ferrari poprvé vyzkouší 19. února, kdy v Barceloně startují první předsezonní testy.

reklama