reklama

Stačí jen odstartovat. Model formule 1 Ferrari je vyroben z 350 000 kostiček lega

Podívejte se na Ferrari SF70H vyrobené z 350 000 kostiček lega. Lego
Podívejte se na nebývale realistický model monopostu formule 1 Ferrari ze stavebnice lega ve skutečné velikosti reálného vozu.

Maranello - U příležitosti víkendové Velké ceny Itálie formule 1 představil výrobce populárních stavebnic Lego společně s týmem Ferrari model monopostu SF70H, s nímž letos bojují o body v mistrovství světa Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen.

Ferrari SF70H z kostiček lega Ferrari SF70H z kostiček lega Foto: Lego via YouTube

Vůz je složen z 349 911 kostek lega a jeho výroba trvala 750 hodin. Model v poměru 1:1 je velmi realistický, nechybějí detaily na volantu, obou spoilerech ani přesné vyhotovené reklamní nápisy. Je tak podobný skutečné formuli 1, že až při pohledu zblízka si divák uvědomí,jak neaerodynamická  je karoserie z jednotlivých stoupajících řad lega.

Proces návrhu a výroby modelu Ferrari z malých kostiček o váze přes půl tuny  si můžete prohlédnout ve videu na začátku článku.

Podobné modely jsou v poslední době mezi automobilkami oblíbené. Například během červnového závodu 24 hodin Le Mans byl přímo v areálu slavné trati vystaven artefakt Porsche, jehož jednu polovinu tvořil skutečný prototyp LMP1 a druhou jeho zpodobnění z lega.

Prototyp Porsche z jedné poloviny vytvořený z lega:

Model Porsche 919 Hybrid z lega "Hybridní" model Porsche 919 Hybrid z Le Mans - půlka z lega, půlka skutečný prototyp. | Foto: Radek Vičík
reklama