reklama
14:00 • Formule 1 • 11. závod z 21

F1 ŽIVĚ: Velká cena Maďarska

Pořadí:

1. Hamilton
2. Rosberg
3. Ricciardo

Velká cena Maďarska formule 1 startuje v neděli 24. července ve 14:00 hodin.

Svět Grand Prix je na rozcestí a fanoušci se ptají: jsou piloti formule 1 nejlepšími závodníky světa, jak se bossové šampionátu holedbají, nebo jen loutkami v rukou týmových inženýrů a stratégů?

Zaváděcí vozidlo se stalo fenoménem nejnovější éry ve formuli 1. Jeho jezdci odjeli ve vedení Velkých cen už větší počet kol než takové legendy jako Emerson Fittipaldi nebo James Hunt.

Švýcarská investiční společnost Longbow Finance odkoupila holding Sauber od dosavadních vlastníků, zakladatele týmu Petera Saubera a vedoucí stáje a jednatelky Monishy Kaltenbornové. Název stáje ani její sídlo v Hinwilu se nezmění.

Lídr šampionátu  Nico Rosberg bude i nadále jezdit za Mercedes. Vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa prodloužil s týmem smlouvu do roku 2018.

Stáj Mercedes byla v pátečních trénincích Velké ceny Maďarska F1 opět vidět. Zaímco Nico Rosberg byl nejrychlejší, Lewis Hamilton havaroval a odstoupil.

Nico Rosberg byl nejrychlejší v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Boj o pole position trval kvůli nepřízni počasí dlouhých 115 minut.

Postavení na startovním roštu GP Maďarska:

Na Hungaroringu dnes bylo rušno už dopoledne. Nejdříve Akash Nandy otočil svůj stroj GP3 koly vzhůru.

A pak došlo k velké bouračce krátce po startu závodu GP2.

13:45

V Maďarsku na rozdíl od včerejška svítí slunce a všichni jezdci jsou po hymně pořádající země připraveni usednout do svých monopostů.

13:48

Dnes se na Hungaroringu jede o hodně. Pokud by Hamilton vyhrál třetí závod po sobě, ujal by se vedení v šampionátu a smazal by tak definitivně náskok svého týmového kolegy Rosbega, který po Soči vedle o 43 bodů.

VC Velké Británie 2016:  Lewis Hamilton a Nico Rosberg, Mercedes VC Velké Británie 2016: Lewis Hamilton a Nico Rosberg, Mercedes | Foto: Reuters
13:52

Přehled dostupných směsí pneumatik PIrelli pro všechny jezdce:

13:55

Teplota vzduchu je 27 stupňů Celsia a teplota asfaltu 52 stupňů Celsia. V Maďarsku je pořádně horko! Pravděpodobnost deště je 10%.

21 jezdců se vydalo do zaváděcího kola. Ten poslední, Marcus Ericsson musí startovat z boxů.

14:01

Na Hungaroringu letos slaví 30 let od startu první Grand Prix. Nejvíc vítězství si zde připsal Michael Schumacher - čtyři.

F1, VC Francie 2002: Michael Schumacher, Ferrari F1, VC Francie 2002: Michael Schumacher, Ferrari | Foto: Scuderia Ferrari
1.

Velká cena Maďarska byla odstartována!

1.

Výborně odstartoval Hamilton. Rosberg jen tak ta ubránil druhé místo před Ricciardem. Čtvrtý jede Verstappen.

1.

Hamilton vede v cíli prvního kola o vteřinu před Rosbergem, jehož nahánějí oba Red Bully.

Radek Vičík
Radek Vičík
24. 7. 2016
reklama