reklama

Toro Rosso vyzkouší v F1 nováčka Gaslyho. V Sepangu mu Kvjat přenechá svůj monopost

Pierre Gasly letos závodí v japonské Super Formuli, kde vyhrál dva ze sedmi dosud odjetých podniků. Pierre Gasly letos závodí v japonské Super Formuli, kde vyhrál dva ze sedmi dosud odjetých podniků. autor: Dutch Photo Agency/Red Bull Content Pool
Ani v Toro Rossu ruský pilot Daniil Kvjat neodjede druhý rok po sobě celou sezonu. Loni přišel po čtyřech závodech z Red Bullu, letos ho minimálně v Malajsii vystřídá nováček Pierre Gasly.

Sepang - Tým formule 1 Toro Rosso v úterý potvrdil, že se rozhodl vyzkoušet nováčka Pierra Gaslyho, který ve víkendové Velké ceně Malajsie nahradit Daniila Kvjata. Ruský jezdec zůstane mimo hru pravděpodobně i poté v Japonsku.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde

21letý Francouz dostane šanci přesvědčit šéfy týmu, zda bude dostatečně kvalitní náhradou za odcházejícího Carlose Sainze juniora. Ten příští rok bude závodit za Renault a v Toro Rossu se tak uvolní jeho místo.

Původní informace z boxů stáje se sídlem v italské Faenze hovořily o tom, že by Sainz zamířil do Renaultu už nyní. Měl totiž nahradit Jonathana Palmera, jemuž první část sezony nevyšla. Pak se ale Brit výrazně zlepšil a v Singapuru si šestým místem zajel nejlepší výsledek dosavadní kariéry.

Proto si Renault ponechá Brita do konce roku a Toro Rosso muselo zvolit jinou variantu. Loňský šampion GP2 (dnešní Formule 2) Gasly by mohl závodit v Sepangu i následujícím podniku v Japonsku, ale s Austinem mu koliduje finále sezony japonské Super Formule. Tam francouzský pilot bojuje o vítězství, po dvou triumfech má ztrátu pouhého půlbodu na vedoucího Hiroakiho Išiuru.

"Výměna jezdců nám umožní udělat si lepší obrázek před volbou jezdců pro rok 2018. Daniil Kvjat z různých příčin, ať už to byly technické problémy i jeho vlastní chyby, zatím neukázal svůj skutečný potenciál. Proto v dalších závodech bude odpočívat," uvedl šéf Tora Rossa Franz Tost. Fráze " v dalších závodech" jasně ukazuje, že Gasly si vyzkouší několik Grand Prix - ne jen Malajsii.

Kvjat, který do Toro Rossa přišel loni po čtyřech závodech odjetých za Red Bull, zažívá s pouhými čtyřmi body mimořádně frustrující sezonu formule 1. Proti tomu Sainz jich získal už 48. Ruský jezdec tak nemá ještě jistotu, že bude startovat v F1 i příští rok.

Amazonka v F1 i první "mužský" titul. Ženy se v motorsportu prosazují stále víc Amazonka v F1 i první "mužský" titul. Ženy se v motorsportu prosazují stále víc Prohlédněte zde
reklama