reklama

Happy end na dosah. Kubica málem přišel o ruku, teď se vrací do závodů F1

Robert Kubica. Robert Kubica. autor: Renault Sport
Osm let po těžké nehodě v rallye a vážném zranění ruky se Polák Robert Kubica příští rok vrátí do závodů formule 1.

Podle motoristických webů získal třiatřicetiletý pilot angažmá v týmu Williams, kde byl letos testovacím a náhradním jezdcem. Oficiálně má britská stáj Kubicův návrat do šampionátu oznámit během nadcházející Velké ceny Abú Dhabí, která zakončí tento ročník.

Kubica byl adeptem na místo v sestavě Williamsu už před touto sezonou, nakonec ale dostal přednost Rus Sergej Sirotkin. Příští rok utvoří vítěz Grand Prix Kanady z roku 2008 dvojici s britským nováčkem v F1 Georgem Russellem.

Po havárii v rallye v Itálii v roce 2011 Kubica málem přišel o pravou ruku. V minulém roce znovu dostal příležitost řídit monopost F1, když absolvoval testy s Renaultem a pak i s Williamsem.

Tradiční britský tým, který v minulosti devětkrát ovládl Pohár konstruktérů, má za sebou bídnou sezonu. Sirotkin a Kanaďan Lance Stroll v ní získali dohromady jen sedm bodů.

Sexy grid girls v minisukních. To je svět závodních královen, v němž vládne Button Sexy grid girls v minisukních. To je svět závodních královen, v němž vládne Button Prohlédněte zde
reklama