reklama

Jméno Sauber mizí z formule 1, tým mění název na Alfa Romeo

F1, VC Španělska 2018: Marcus Ericsson, Sauber F1, VC Španělska 2018: Marcus Ericsson, Sauber autor: Reuters
Stáj formule 1 Sauber bude od letošní sezony startovat v mistrovství světa pod názvem Alfa Romeo Racing. Nic se nezmění na majetkových poměrech, sídle v Hinwillu či složení vedení švýcarského týmu, jehož šéfem bude nadále Francouz Frederic Vasseur.

Pojmenování stáje po italském výrobci automobilů znamená prohloubení spolupráce s titulárním sponzorem, která začala v loňském roce.

"Od začátku naší spolupráce v sezoně 2018 udělal tým pokrok po technické, komerční a sportovní stránce," konstatoval Vasseur. Sauber obsadil v minulé sezoně s 48 body osmé místo mezi deseti týmy v Poháru konstruktérů. V předchozích dvou letech přitom tým získal dohromady jen sedm bodů.

Jméno Sauber zmizí z formule 1 po 26 letech. Nejúspěšnější sezonou týmu byl rok 2001, kdy Kimi Räikkönen, který se letos do stáje vrací, a Nick Heidfeld vybojovali čtvrté místo v Poháru konstruktérů. S exmistrem světa Räikkönenem tvoří letos jezdeckou dvojici Ital Antonio Giovinazzi.

Alfa Romeo se s vlastním týmem vrací do MS po 34 letech. Italská značka ovládla v letech 1950 a 1951 s jezdci Giuseppem Farinou a Juanem Manuelem Fangiem první dva ročníky MS. Po odchodu ze šampionátu se vrátila do seriálu na období 1979 až 1985.

reklama