Kvalifikace jako od mistra. Hamilton v Sáchiru získal letošní desátou pole position

Radek Vičík Radek Vičík
28. 11. 2020 16:13
Už jistý mistr světa Lewis Hamilton vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu formule 1 a v této sezoně se podesáté postaví na pole position.
Lewis Hamilton v Mercedesu v kvalifikaci na VC Bahrajnu F1 2020
Lewis Hamilton v Mercedesu v kvalifikaci na VC Bahrajnu F1 2020 | Foto: Reuters

Brit pod umělým osvětlením v Sáchiru porazil svého týmového kolegu Valtteriho Bottase o 289 tisícin vteřiny.

"Nepřestává mě udivovat, co jako tým dokážeme. Tito kluci teď budou tři měsíce pryč od svých rodin a jsem jim vděčný. Rychlé kolo jsem začal dobře a celkově bylo povedené," uvedl sedminásobný mistr světa.

Za Stříbrnými šípy se v druhé řadě seřadí oba Red Bully v pořadí Max Verstappen, Alexander Albon.

Druhá část kvalifikace byla přerušena poté, co v první zatáčce zůstal stát McLaren Carlose Sainze juniora. Španělský jezdec doplatil na to, že se jeho vůz v mžiku doslova zasekl a nedokázal jet dál.

Poté, co se jezdci vrátili na trať a v posledních sedmi minutách zápolili o postup do top 10, se znovu ukázala letošní mizérie týmu Ferrari. Sebastian Vettel i Charles Leclerc skončili na 11. a 12. místě a nepostoupili. Přitom loni v Sáchiru právě vozy z Maranella kvalifikaci ovládly. Vypadl také držitel pole position z Turecka Lance Stroll s Racing Pointem.

Velká cena Bahrajnu startuje v neděli v 15:10. Grand Prix vysílá stanice Sport2, závodní studio začíná 70 minut před startem.