reklama

Kvjat potřetí vstoupí do stejné řeky, Haas si nechá stejné piloty jako letos

Daniil Kvjat Daniil Kvjat autor: Red Bull Content Pool
Daniil Kvjat se v barvách stáje Toro Rosso představí už potřetí během pěti let. Haas sází na stabilitu a nechá si Romaina Grosjeana i Kevina Magnussena.

Soči - Ruský pilot Daniil Kvjat bude od příští sezony znovu závodit ve formuli 1. Čtyřiadvacetiletý jezdec se vrátí do týmu Toro Rosso. Naopak stáj Haas jezdecké složení měnit nebude, i napřesrok za ni pojedou Romain Grosjean a Kevin Magnussen.

Kvjat obsadí místo uvolněné po Pierru Gaslym, který se přesune do sesterské stáje Red Bull. V aktuální sezoně má Kvjat smlouvu s Ferrari na pozici vývojového jezdce.

"Těším se, že zase budu závodit ve formuli 1. Jsem za tuhle šanci vděčný," prohlásil Kvjat, který už v letech 2014 až 2017 v královské automobilové třídě absolvoval za Toro Rosso a Red Bull 72 startů, a dokonce vybojoval dvě pódiová umístění, poté co byl druhý v Maďarsku 2015 a třetí v Číně 2016.

Tehdy ale hned v dalším závodě - a shodou okolností právě v domácím prostředí v Soči - způsobil dvě kolize se Sebastianem Vettelem a byl posléze přeřazen z Red Bullu zpět do Tora Rosso, kde po loňských nevyrovnaných výkonech přišel o soutěžní kokpit docela.

Zatím není jasné, kdo bude v Toro Rosso jeho týmový kolega, setrvání Novozélanďana Brendona Hartleyho je totiž téměř vyloučeno. Tým se sídlem v Itálii je společně s Force India a Williamsem jediným, který ještě neoznámil kompletní složení boxů pro rok 2019.

Jasno má už americký Haas. Dvaatřicetiletý Francouz Grosjean za něj jezdí od roku 2016, pětadvacetiletý Dán Magnussen přišel o sezonu později. "Oproti loňsku jsme se výrazně zlepšili, takže prodloužení smluv s oběma jezdci bylo velmi snadným rozhodnutím," prohlásil šéf americké stáje Guenther Steiner.

Magnussen s Grosjeanem v letošním ročníku získali dohromady 76 bodů a v průběžném pořadí mistrovství světa jim patří devátá a čtrnáctá příčka. Haasu pomohli na páté místo v Poháru konstruktérů a jejich nejlepším výsledkem bylo Grosjeanovo čtvrté místo z Velké ceny Rakouska.

Hamilton získal pátý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2018 Hamilton získal pátý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2018 Prohlédněte zde
reklama