reklama

Kvjat se postaral při testech F1 v Barceloně o nové maximum

Testy F1 2019, Barcelona I: Daniil Kvjat, Toro Rosso Testy F1 2019, Barcelona I: Daniil Kvjat, Toro Rosso autor: Reuters
Po dvou dnech dominance stáje Ferrari vytvořil nové maximum úvodního testovacího týdne týmů formule 1 v Barceloně ruský pilot Daniil Kvjat z Tora Rosso. Na nejměkčí sadě pneumatik dosáhl na závěr odpoledních jízd času 1:17,704 minuty a sesadil z čela pořadí dlouho vedoucího Kimiho Räikkönena z Alfy Romeo, jenž také pokořil hranici 1:18.

Třetí byl Daniel Ricciardo z Renaultu, který už těsně zaostal za dosud nejlepším časem Sebastiana Vettela z pondělí. Čtyřnásobný mistr světa tentokrát zajel čtvrtý čas.

Světový šampion Lewis Hamilton se musel mezi třinácti jezdci spokojit s předposledním časem, jeho týmový kolega z mistrovského Mercedesu Valtteri Bottas se umístil těsně před ním. Jednotlivé stáje ale krouží na barcelonském okruhu v odlišných režimech a mají odlišný program.

Pomalejší než mercedesy byla jen stáj Williams, jež absolvovala první kilometry poté, co v předchozích dnech neměla monopost FW42 ještě připravený. Odpoledne zvládl anglický nováček George Russell alespoň 23 kol a časem zaostal za Kvjatem skoro o osm sekund.

"Byl to velmi těžký porod," komentovala šéfka stáje Claire Williamsová horečné práce na přípravě vozu. "Je trapné, že jsme to nestihli, zatímco ostatní ano," dodala.

Ve čtvrtek první oficiální testy skončí, od úterý do pátku se v Barceloně uskuteční druhý blok. Mistrovství světa začne 17. března v Melbourne.

Video: Být v čele nestačí, lídři závodů Formule E na trati selhávají Video: Být v čele nestačí, lídři závodů Formule E na trati selhávají Čtěte zde
reklama