reklama

Ferrari zkazilo Leclercovi další závod. Nebyla to jednoduchá situace, prohodil mladík

Charles Leclerc ve Ferrari na trati VC Číny 2019. Charles Leclerc ve Ferrari na trati VC Číny 2019. autor: Reuters
Charles Leclerc zažívá v kokpitu monopostu formule 1 Ferrari náročnou premiéru. Monacký mladík zatím ve všech třech závodech slyšel, aby před sebe pustil týmového kolegu Sebastiana Vettela, v Bahrajnu přišel o jisté vítězství kvůli technické závadě a v neděli v Šanghaji ho tým doslova obětoval ve prospěch jeho německého kolegy.

I když se Leclerc po startu dostal před čtyřnásobného mistra světa na třetí místo, brzy slyšel povel, aby Vettela pustil před sebe. Oba jezdci přitom měli stejné tempo a celý "přehazovací manévr" stál Ferrari cenné sekundy, které vedoucím Mercedesům zajistily na prvních dvou místech klid.

Aby toho trápení nebylo pro 21letého jezdce málo, chaotická strategie zastávek v boxech ho nechala úplně na holičkách a s nedohnatelnou ztrátou na Maxe Verstappena.

Právě Nizozemec v Red Bullu, respektive jeho návštěvy mechaniků, Ferrari stínovalo s cílem, nedovolit mu dostat se na stupně vítězů na úkor Vettela. To se sice nakonec povedlo, ale zároveň tato strategie zruinovala závod Leclercovi,

"Zvorali to," komentoval počínání Ferrari bývalý pilot F1 a populární twitterový glosátor Giedo van der Garde. Nizozemský jezdec nebyl daleko od pravdy. Chvílemi to totiž v Šanghaji vypadalo, že Leclerc bojuje se svými soupeři i s vlastním týmem.

Pochopení pro svého jezdce měl i nový boss týmu z Maranella Mattia Binotto. "Charles (Leclerc) má právo být naštvaný. Mercedes byl ale v té fázi závodu rychlejší. Nešlo o to protěžovat jednoho jezdce na úkor druhého, ale snažili jsme se v důležitý moment závodu udělat všechno, co šlo," uvedl šéf Ferrari.

Tak si Hamilton dojel pro šestý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2019 Tak si Hamilton dojel pro šestý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2019 Prohlédněte zde

Sám Leclerc se hned po závodě odmítl vyjádřit a počkal si na vysvětlení od týmových inženýrů. Na setkání v boxech mu zjevně vychladla hlava a monacký pilot byl smířlivý.

"Nebyla to jednoduchá situace. Trápil jsem s pneumatikami. Oba jsme se trápili, ale v té chvíli to vypadlo, že je Seb rychlejší. Když se však dostal přede mě, i jeho gumy dostaly zabrat," uvedl Leclerc.

Když se ho novináři v Číně ptali, jestli ho vysvětlení Ferrari uspokojilo, prohodil. "Jo, myslím, že jo." Co si mladý rodák z Monte Carla myslel doopravdy, toť otázka…

reklama