reklama

Málem jsme si načůrali do kalhot, prohlásil šéf Mercedesu o infarktovém finiši v Singapuru

Moc nechybělo a pocity rockové hvězdy si v Singapuru místo Nica Rosberga vychutnával Daniel Ricciardo. Moc nechybělo a pocity rockové hvězdy si v Singapuru místo Nica Rosberga vychutnával Daniel Ricciardo. autor: Reuters
Výkonný šéf týmu formule 1 Mercedes Toto Wolff přiznal po včerejším závodě v Singapuru, že v boxech Stříbrných šípu panovalo Grand Prix v závěru velké napětí. Nica Rosberga mílovými kroky stíhal Daniel Ricciardo z Red Bullu.

Singapur - Poslední kola včerejší Velké ceny Singapuru formule 1 přiváděla bossy stáje Mercedes k infarktu. Poté, co Red Bull nasadil Danielu Ricciardovi novou měkkou směs pneumatik, začal mílovými kroky dohánět lídra závodu Nica Rosberga

Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Prohlédněte zde

"V závěru jsme si málem načůrali do kalhot," glosoval atmosféru u Stříbrných šípů nekonvenčním způsobem šéf Toto Wolff.

"Bylo to tak těsné, jak to jen ve formuli 1 může být. Čtyři opravdu rychlé vozy, čtyři různé strategie a musím před Red Bullem skutečně smeknout klobouk. Na konci předvedli opravu výbornou taktiku. My jsme už nemohli reagovat, protože bychom ztratili vedení. Ricciardo jel v závěru neskutečné tempo," prohlásil 44letý vídeňský rodák pro britskou televizi Sky Sports F1.

Ironií osudu je skutečnost, že na dramatický závěr si Mercedes zadělal sám tím, když v boji o poslední místo na stupních vítězů povolal Lewise Hamiltona pro nové gumy. Jeho strategii stínovali ve Ferrari pro v té chvíli třetího Kimiho Räikkönena, i u Red Bullu.

Hamiltonovi taktické hrátky přinesly kýžené třetí místo na úkor Fina, ale na druhé straně se výrazně zrychlil i Rosbergův rival z Austrálie.

Rosberg se pod singapurskými světly vrátil do čela šampionátu Rosberg se pod singapurskými světly vrátil do čela šampionátu Čtěte zde

"V té chvíli jsme se soustředili na to, dostat Lewise na třetí místo, ale mysleli jsme si, že Red Bull stejně uvažoval v té chvíli o zastávce v boxech. To byla jejich jediná šance, jak se závodem něco udělat. Jenže je pravda, že jsme tím vlastně Lewise i Kimiho vyřadili ze hry o vítězství," zauvažoval Wolff.

K mechanikům měl podle původních odhadů zamířit také Rosberg. Jenže když u Mercedesu viděli rychlý čas, jaký zajel Ricciardo hned v prvním kole na super měkké směsi, šla zamýšlená strategie stranou.

"V té chvíli jsme ztratili náskok, který by Nica vrátil po boxech zase do vedení. Tím nám Daniel zhatil všechny plány a museli jsme to dojet až do konce," zakončil první muž lídra průběžného hodnocení Poháru konstruktérů.

reklama