reklama

Manor končí, ve formuli 1 zůstává deset týmů

Vozy stáje Manor bud v nadcházející sezoně F1 chybět Vozy stáje Manor bud v nadcházející sezoně F1 chybět autor: Reuters
Odchod týmu Manor sníží počet vozů na startu Velkých cen zpět na situaci z roku 2015, než přišel americký nováček Haas.

Londýn - Nejhorší tým loňské sezony mistrovství světa Manor ve formuli 1 končí. Společnost Just Racing, která ho provozovala, byla od začátku ledna kvůli dluhům pod nucenou správou, a nepodařilo se jí najít investora. Dnes ukončila činnost a spolu s ní skončila i stáj.

Ecclestone potvrdil, že po čtyřiceti letech skončil v čele F1. Novým šéfem je Carey Ecclestone potvrdil, že po čtyřiceti letech skončil v čele F1. Novým šéfem je Carey Čtěte zde

Případný investor sice stále může tým zachránit, podle serveru BBC je to však velmi nepravděpodobné, protože by neměl dost času zajistit včas plnohodnotný provoz. Konec Manoru přišel jen pět dní poté, co seriál od dlouholetého promotéra Bernieho Ecclestonea koupila společnost F1 Liberty Media.

Manor ve formuli původně závodil pod názvem Virgin, následně jako Marussia, která se v roce 2014 kvůli dluhům ve výši 35 milionů liber rovněž dostala pod nucenou správu. Stáj poté zachránil nový majitel Stephen Fitzpatrick, ale investora se mu najít nepodařilo.

V říjnu 2014 v Manoru vážně havaroval v Suzuce francouzský pilot Jules Bianchi, jenž v létě následujícího roku svým zraněním podlehl.

Nová sezona formule 1 začne 26. března v Austrálii. Bez Manoru, který v uplynulém ročníku získal jediný bod, bude na startu deset stájí s 20 vozy.

reklama