reklama

Velký boss Ferrari Marchionne: V Monze jsme to zvorali

Sebastian Vettel a Sergio Marchionne v boxech Ferrari v Monze. Sebastian Vettel a Sergio Marchionne v boxech Ferrari v Monze. autor: ČTK
Ferrari se v neděli nedokázalo vyrovnat s převahou Mercedesu. Na domácím okruhu v Monze nedokázalo zvítězit a Sebastian Vettel ztratil vedení v mistrovství světa.

Monza - I když to po závodě ve Spa-Francorchamps vypadalo, že Ferrari srovnalo s Mercedesem krok i na rychlých okruzích, v neděli ve Velké ceně Itálie formule 1 přišla pro tým z Maranella na domácí půdě drtivá porážka. "Myslím, že jsme to v Monze zvorali," komentoval výsledek závodu Sergio Marchionne, boss automobilky Ferrari a zároveň šéf mateřského koncernu Fiat Chrysler.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde

Stříbrné šípy ovládly sobotní kvalifikaci na vodě i samotný závod, který se už jel na suché vozovce. Lewis Hamilton vyhrál stylem start-cíl a ani o druhém místě Valtteriho Bottase nebylo pochyby od chvíle, kdy předjel oba jezdce stojící před ním na startu.

Naopak dosavadní lídr šampionátu Sebastian Vettel musel startovat ze šesté příčky a až v průběhu závodu se probojoval alespoň na nejnižší ze stupňů vítězů. Problémem Ferrari bylo hlavně to, že na trati nedokázalo odpovědět na tempo Mercedesu a neobjevilo žádnou "zázračnou" strategii.

Německý pilot nakonec proťal cílovou čáru se ztrátou 36 vteřin za Hamiltonem a zároveň tak ztratil vedení v šampionátu. Na britského rivala nyní ztrácí tři body.

Podle Marchionneho tým nedokázal využít výkony z Belgie a je plně zodpovědný za to, co se v Monze stalo.

Pánové z FIA si asi dali pivo, hřímal v Monze nespokojený Alonso Pánové z FIA si asi dali pivo, hřímal v Monze nespokojený Alonso Čtěte zde

"Myslím, že jsme to v Monze zvorali. Auto bylo špatně nastavené. Podle mého názoru jsme podcenili okruh. Teď se musíme vrátit zpátky do dílen a přijít na to, kde se stala chyba. V Singapuru budeme zpátky v plné síle," řekl 65letý manažer německé televizi RTL.

S chováním vozu nebyl spokojený ani Kimi Räikkönen, jemuž patřila konečná pátá příčka. "Bohužel nám chyběla rychlost a ani rovnováha nebyla v pořádku. Po pátku jsme změnili nastavení a v závodě to bylo poprvé, co jsme ho mohli zkusit na suchém asfaltu. Ale nemyslím si, že to bylo nakonec tak hrozně rozdílné. Musíme tedy něco dát do pořádku na okruzích s nízkým přítlakem," dodal.

reklama