reklama

Mučírna v kokpitu F1. Mazepinovi v Austinu fučelo do očí a pekelně ho pálila chodidla

Nikita Mazepin v Haasu během Velké ceny USA F1 2021 Nikita Mazepin v Haasu během Velké ceny USA F1 2021 autor: Reuters
Ruský pilot formule 1 Nikita Mazepin stále čeká na svoje první body. V neděli v Austinu k nim měl opět daleko. Navíc prožil v kokpitu Haasu malý horor.

22letý rodák z Moskvy nebude na Grand Prix USA vzpomínat v dobrém. Dojel sedmnáctý, vítěz Max Verstappen mu nadělil dvě kola, a ještě se celý závod potýkal s bolestivými potížemi.

První komplikací byla helma. "Do Austinu jsem přivezl speciální přilbu. Letos mám ale s helmami od Bellu stále problémy. Hlavně s hledím," postěžoval si.

Přitom nešlo o žádnou maličkost. "Občas dostanu špatné hledí. V něm je díra a a tou proudí vzduch. Tlakem jsem tak měl i v rychlosti 330 km/h vykulené pravé oko, což není ideální. Začalo brečet a po tváři mi tekly slzy," postěžoval si Mazepin.

Plakat se mu chtělo i z jiného důvodu. Od podlahy šlo takové vedro, jako by mu někdo chtěl upálit chodidla. Něco podobného přitom zažil už na maďarském Hungaroringu.

"Brečel jsem v kokpitu i bolestí, jak mě pálily nohy. Bylo to, jako bych celý závod stál na rozžhaveném uhlí. Musíme zjistit, proč se tak děje," dodal zničený pilot Haasu.

Do boxů přitom musel už po prvním kole, protože se mu uvolnila opěrka hlavy. Za tuto minelu se mu ještě během Grand Prix osobně omluvil jeho závodní inženýr Ajao Komacu.

reklama