reklama

McLaren splnil Alonsovo přání. Po třech letech trápení vymění motory Honda za Renault

Špička monopostu McLaren s motorem Honda. Špička monopostu McLaren s motorem Honda. autor: Reuters
McLaren obnovil spolupráci s Hondou v roce 2015, ale japonské motory byly od té doby velmi velmi nespolehlivé. Tradiční stáj se rázem ocitla na chvostu hodnocení Poháru konstruktérů.

Singapur - Stáj formule 1 McLaren od nové sezony vymění nespolehlivé motory Honda za pohonné jednotky francouzské automobilky Renault, s kterou podepsala tříletou smlouvu.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde

Japonský výrobce však v elitní automobilové kategorii nekončí a jeho agregáty budou pohánět monoposty Toro Rosso, jež zatím nasazují právě motory Renault.

McLaren obnovil spolupráci s Hondou v roce 2015 a obě strany doufaly, že navážou na úspěchy z 80. a počátku 90. let. Ambice však tentokrát zůstaly daleko za očekáváním a v probíhající sezoně získala britská stáj ve 13 závodech pouhých 11 bodů a v Poháru konstruktérů je předposlední.

Změna dodavatele navíc pravděpodobně znamená, že za volantem McLarenu zůstane Fernando Alonso. Dvojnásobný španělský mistr světa během sezony často Hondu kritizoval a dokonce prohlásil, že smlouvu s týmem prodlouží pouze tehdy, pokud vedení zajistí konkurenceschopný motor.

Součástí výměny je i odchod španělského pilota Carlose Sainze z Toro Rosso do Renaultu, za který bude jezdit v nadcházející sezoně. Syn dvojnásobného mistra světa v rallye ve francouzské stáji nahradí Jolyona Palmera, který v probíhajícím ročníku ještě nezískal ani bod.

reklama