reklama

Mercedes se jako první vřítí na okruhy, ale ve starých vozech. Ženy mají letos smůlu

Vozy Mercedes budou jako první kroužit znovu po okruzích Vozy Mercedes budou jako první kroužit znovu po okruzích autor: Reuters
Piloti mistrovského Mercedesu začnou už v příštím týdnu jako první s testováním před ohlášeným startem sezony formule 1.

Stáj oznámila, že Lewis Hamilton a Valtteri Bottas absolvují v úterý a ve středu každý jednodenní jízdy v Silverstonu.

Řídit při nich budou dva roky starý monopost, protože pravidla zakazují používat při soukromém testování aktuální nebo loňský vůz. Nelze také zkoušet žádné nové díly a používat současné motory či pneumatiky.

Testy ve vozech ze sezony 2018 proto mají posloužit především na rozjezd pilotům, kteří v monopostech seděli naposledy při únorových testovacích jízdách. Týmy zase budou moci začít s nácvikem dodržování opatření, jako jsou například předepsané odstupy či práce v rouškách.

Sezona formule 1 začne kvůli pandemii koronaviru se čtyřměsíčním zpožděním 5. července ve Spielbergu Velkou cenou Rakouska. V provizorním kalendáři je zatím osm závodů na evropských tratích.

Kvůli pandemii koronaviru se letos naopak vůbec nepojede ženský formulový šampionát W Series. Po loňském premiérovém ročníku, který ovládla Britka Jamie Chadwicková, mělo seriál tvořit osm závodů, ale pořadatelé po dohodě mimo jiné s Mezinárodní automobilovou federací (FIA) rozhodli o jeho kompletním zrušení bez náhrady. Šampionát měl odstartovat 30. května v Petrohradu a vyvrcholit 31. října v Mexiku.

Rychle a půvabně. Sympatická pilotka Pokorná vládne odvážným ženám v české rallye Rychle a půvabně. Sympatická pilotka Pokorná vládne odvážným ženám v české rallye Čtěte zde

Pilotky teď budou závodit nejdřív v příštím roce a podle šéfky seriálu Catherine Bondové Muirové se mohou těšit na bohatší program. Zároveň oznámila, že v roce 2021 budou závody žen ve formulích součástí rámcového programu některých Velkých cen formule 1. Jistě se má jet při Grand Prix USA a Mexika.

Letos se W Series mělo zúčastnit 18 závodnic z dvanácti zemí. Vedle Petrohradu a Mexika byly součástí kalendáře závody ve švédském Anderstorpu, v Monze, Norimberku, v britském Brands Hatch, Assenu a Austinu.

"Když jsme teď dospěli k tomuto nevyhnutelnému rozhodnutí, abychom ukončili nejistotu kolem našich letošních plánů, zaměříme energii na rok 2021 a dáme dohromady nový závodní program, lepší a větší než dosud," uvedla Bondová Muirová.

Německo má novou naději za volantem. Sexy pilotka závodila i v Mostě a miluje Prahu Německo má novou naději za volantem. Sexy pilotka závodila i v Mostě a miluje Prahu Prohlédněte zde
reklama