V Monze byly nejrychlejší Mercedesy. Dopoledne Hamilton, pak ho vystřídal Bottas

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 1. 9. 2017 15:47
Závodní víkend v Monze začal v pátek dvěma měřenými tréninky. Mercedes potvrdil, že se mu na extrémně rychlé tratí v éře hybridních motorů daří.
Valtteri Bottas.
Valtteri Bottas. | Foto: Reuters

Monza - Oba tréninky na Velkou cenu Itálie formule 1 ovládli piloti Mercedesu. Dopolední měřená kola, která ovlivnily dešťové přeháňky, nejlépe zvládl Lewis Hamilton, druhý byl Valtteri Bottas. Odpoledne na suché trati si pořadí vyměnili a Fin je držitelem nejlepšího času dne, který má hodnotu 1:21,406 minuty.

Stříbrné šípy byly v prvním tréninku výrazně rychlejší než rivalové z Ferrari, lídr šampionátu Sebastian Vettel na Hamiltona ztratil více než 1,1 vteřiny. Jen o 47 tisícin za ním zaostal týmový kolega Kimi Räikkönen. Odpoledne se pořadí obou jezdců vozů z Maranella nezměnilo, ovšem Vettelova ztráta na lídra dne se snížila na 14 setin.

Zatímco dopoledne proběhlo v Monze bez vážnějších problémů, odpoledne se se s technickými potížemi potýkali Nico Hülkenberg, Carlos Sainz junior i Kevin Magnussen.

Například ze Sainzova Toro Rossa se vyvalil dým signalizující poruchu motoru Renault, který je ale oficiálně označený jménem stáje.

Velká cena Itálie startuje v neděli ve 14:00 a závod můžete sledovat v našem on-line přenosu ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, hodinu před startem začíná předzávodní studio.