reklama

Návrat krále se nechystá. Rosberg na návštěvě testů potvrdil svůj konec ve formuli 1

Nico Rosberg Nico Rosberg autor: Reuters
Nico Rosberg prohlásil na návštěvě testů formulí v Barceloně, že se mu po závodění nestýská a návrat nechystá. Jednatřicetiletému německému pilotovi se však velmi líbily nové monoposty. "To auto vypadá absolutně monstrózně," komentoval mistr světa design Mercedesu.

Barcelona - Během třetího testovacího dne týmů formule 1 se v boxech na okruhu Catalunya objevil mistr světa Nico Rosberg. Z pozice hosta si bývalý německý pilot užil mumraj v zázemí a také se rozzářil při pohledu na monoposty pro novou sezonu. Zároveň ale ujistil, že na nečekaném rozhodnutí opustit formuli 1 pouhých pět dnů po zisku titulu se nic nezměnilo a je nyní maximálně spokojený.

"Ani na okamžik jsem nepocítil touhu do toho auta sednout," řekl jednatřicetiletý Rosberg na návštěvě u svého bývalého zaměstnavatele, týmu Mercedes. "Užívám si svoji svobodu, že mohu v klidu přihlížet," dodal. Nad designem formulí pro novou sezonu se ale rozplýval. "To auto vypadá absolutně monstrózně a tak to má být. A jezdci jsou taky pořádně nažhavení," konstatoval Rosberg.

Jeden drsňák vedle druhého. Takhle vypadají všechny formule pro sezonu 2017 Jeden drsňák vedle druhého. Takhle vypadají všechny formule pro sezonu 2017 Prohlédněte zde

I na základě dosavadních výsledků testů zůstává Mercedes v jeho očích favoritem na další titul, ale velkého soupeře spatřuje ve Ferrari. Oba týmy také ve třetím dnu pokračovaly v těsném souboji na dálku.

V barvách mistrovského Mercedesu nejprve dopoledne Fin Valtteri Bottas, který zaujal v týmu Rosbergovo místo, jako první pokořil hranici jedné minuty a 20 sekund (1:19,705). Více než o sekundu tím vylepšil dosud nejlepší čas krajana Kimiho Räikkönena z Ferrari z úterního programu. Odpoledne se pro změnu zaskvěl druhý pilot Ferrari Sebastian Vettel z Německa, který se k Bottasovi přiblížil na 274 tisícin. Další v pořadí Daniel Ricciardo z Austrálie v red bullu už zaostal skoro o sekundu a půl.

Zatím poměrně s obtížemi krotí silný vůz kanadský nováček Lance Stroll z Williamsu. Už v úterý poškodil formuli v bezpečnostní zóně, dnes dopoledne opět skončil mimo trať a po přestávce dokonce po další ztrátě kontroly nad řízením narazil do zdi.

reklama