reklama

Otřes v kalendáři F1: vrací se Velké ceny Francie a Německa, končí naopak závodění v Sepangu

Velká cena se v roce 2018 pojede i ve Francii Velká cena se v roce 2018 pojede i ve Francii autor: Reuters
FIA zveřejnila kalendář závodů na rok 2018. Po deseti letech se vrátí formule 1 do Francie, naopak v nové sezoně se nepojede Velká cena Malajsie.

Paříž - Do kalendáře mistrovství světa formule 1 se příští rok po deseti letech vrátí Velká cena Francie a po roční odmlce také Grand Prix Německa. Naopak po 19 letech bude chybět bude Velká cena Malajsie. Mezinárodní automobilová federace (FIA) dnes zveřejnila předběžný kalendář na rok 2018 s 21 závody, letos se jede o jednu Velkou cenu méně.

Růžový svět Force India vybledl. Mezi Pérezem a Oconem vypukla malá občanská válka Růžový svět Force India vybledl. Mezi Pérezem a Oconem vypukla malá občanská válka Čtěte zde

Grand Prix Francie formule 1 se uskuteční poprvé od roku 2008. Závod na okruhu v Le Castellet poblíž Marseille bude v červnu součástí unikátního "trojboje" s Rakouskem a Británií.

Francouzský závod je v kalendáři 24. června, aby se vyhnul kolizi s tradičními 24 hodinami v Le Mans o víkend dříve. Následovat budou 1. července Rakousko a 8. července Silverstone. Poprvé v historii se tak pojedou Velké ceny F1 tři víkendy po sobě.

Sezona 2018 začne 25. března v Austrálii a vyvrcholí přesně o osm měsíců později 25. listopadu v Abú Zabí. Dvě Velké ceny, v Číně a Singapuru, jsou ještě v kalendáři označeny s hvězdičkou, neboť nejsou potvrzeny držitelem reklamních práv.

Předběžný kalendář MS formule 1 na rok 2018:

25. března: Velká cena Austrálie (Melbourne), *8. dubna: Velká cena Číny (Šanghaj), 15. dubna: Velká cena Bahrajnu (Sáchir), 29. dubna: Velká cena Ázerbájdžánu (Baku), 13. května: Velká cena Španělska (Barcelona), 27. května: Velká cena Monaka (Monte Carlo), 10. června: Velká cena Kanady (Montreal), 24. června: Velká cena Francie (Le Castellet), 1. července: Velká cena Rakouska (Spielberg), 8. července: Velká cena Británie (Silverstone), 22. července: Velká cena Německa (Hockenheim), 29. července: Velká cena Maďarska (Budapešť), 26. srpna: Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps), 2. září: Velká cena Itálie (Monza), *16. září: Velká cena Singapuru (Singapur), 30. září: Velká cena Ruska (Soči), 7. října: Velká cena Japonska (Suzuka), 21. října: Velká cena USA (Austin), 28. října: Velká cena Mexika (Mexiko), 11. listopadu: Velká cena Brazílie (Sao Paulo), 25. listopadu: Velká cena Abú Zabí (Abú Zabí).

Velké ceny označeny * ještě nejsou potvrzeny držitelem reklamních práv.

reklama