reklama

Potvrzeno. Pérez nahradí Albona v týmu formule 1 Red Bull

Sergio Perez. Sergio Perez. autor: Reuters
Pilot Sergio Pérez bude v příští sezoně formule 1 jezdit za Red Bull, kde nahradí Alexandera Albona. Třicetiletý Mexičan, o jehož příchodu dnes vedení rakouské stáje informovalo, v týmu doplní třetího jezdce nedávno skončené sezony Maxe Verstappena.

Třicetiletý Pérez před necelými dvěma týdny nečekaně vyhrál Velkou cenu Sáchiru v Bahrajnu a připsal si první vítězství v kariéře. V šampionátu skončil čtvrtý, přesto mu hrozilo, že bude rok bez závodění ve formuli 1. Jeho místo v týmu Racing Point, jenž se bude jmenovat Aston Martin, získal čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel z Německa.

S Red Bullem Pérez podepsal roční smlouvu. "Nechali jsme si čas na vyhodnocení všech dat a výkonů a došli jsme k závěru, že tím pravým partnerem pro Maxe v nadcházející sezoně bude Sergio," uvedl na internetových stránkách Red Bullu šéf stáje Christian Horner.

"Od příchodu do formule jsem doufal, že dostanu šanci ve stáji, která může bojovat o titul," řekl Pérez. "Až se postavím na start v barvách Red Bullu a vedle Maxe, budu neskonale pyšný. Můžu všechny ujistit, že do boje o titul dám všechno," dodal.

Čtyřiadvacetiletý Albon ve své první kompletní sezoně v Red Bullu dosáhl jen dvakrát na stupně vítězů a celkově obsadil sedmé místo. Poměrně výrazně tak zaostal za výsledky nizozemského kolegy Verstappena, jenž vyhrál dvě Velké ceny a v šampionátu byl třetí za dominantními mercedesy.

Londýnský rodák reprezentující Thajsko Albon se po dvou letech v roli závodního jezdce přesune na pozici rezervního pilota. Loňský rok zahájil v týmu Toro Rosso a v polovině sezony přešel do partnerského Red Bullu, kde letos pokračoval. "Alex je platným členem týmu, proto jsme o rozhodnutí tak dlouho a usilovně přemýšleli," uvedl Horner.

reklama