reklama

Divil jsem se, že tam nikdo není. Zmatený Vettel si v Portugalsku spletl boxy

První dvěma tréninky začal v Portimao závodní víkend Velké ceny formule 1 v Portugalsku. Lehce zmatený Sebastian Vettel v prvním z nich zajel místo do boxů své nové stáje Aston Martin k mechanikům McLarenu.

Britský pilot Mercedesu Lewis Hamilton vyhrál druhý trénink a navázal na předchozí triumf svého týmového kolegy Valtteriho Bottase z úvodní fáze.

Úřadující mistr světa tak v Portimau vykročil za možnou obhajobou loňského triumfu a o víkendu zaútočí i na svou 100. pole position v kariéře. Jeho největší rival Max Verstappen z Red Bullu skončil v obou jízdách druhý.

Hamilton sice do tréninků vstoupil v první části až pátým nejrychlejším časem, odpoledne ale již své soupeře předčil a zajel rovněž o 0,143 sekundy rychlejší čas než Verstappen. Bottas pak skončil třetí ze ztrátou 0,344 sekundy.

Do druhé části už nezasáhl Callum Ilott, který zprvu nahradil z pozice rezervního jezdce Antonia Giovinazziho a zajel v prvním tréninku 17. čas. Do první šestky se naopak vešli jezdci Ferrari a Alpine. Za očekáváním skončil po třetí příčce v poslední GP Emilie Romagny Lando Norris z McLarenu, který skončil osmý a dvanáctý.

Kuriózní chyby se v úvodní, tréninku dopustil zase Sebastian Vettel, který si během tréninku spletl boxová místa a na chvíli zastavil před boxy McLarenu. "Jednou se to už muselo stát. Divil jsem se, že tam nikdo není," smál se do vysílačky německý jezdec.

Program Velké ceny Portugalska pokračuje sobotním třetím tréninkem od 13:00 a následnou kvalifikací o tři hodiny později.

reklama