Konkurence má smůlu, Red Bull si pojistil Verstappena do roku 2020

Max Verstappen vyhrál už dvě Velké ceny formule 1. Max Verstappen vyhrál už dvě Velké ceny formule 1. autor: Lars Baron/Getty Images
Max Verstappen se loni v Barceloně ve věku 18 let a 228 dnů stal nejmladším vítězem v historii F1, letos přidal druhý triumf kariéry v Malajsii.

Austin - Mladá hvězda formule 1 Max Verstappen předčasně prodloužila smlouvu se stájí Red Bull. Dvacetiletý nizozemský pilot se s týmem dohodl na novém kontraktu do roku 2020.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde

Verstappen měl v Red Bullu smlouvu ještě na příští sezonu, nicméně zřejmě i kvůli zájmu konkurence o jeho služby se vedení týmu s rakouskou licencí domluvilo s talentovaným jezdcem na kontraktu novém.

"Red Bull ve mě vždycky věřil a podporoval mě v mých cílech. Mám radost, že budeme i nadále společně pracovat na tom, abychom dosáhli dalších úspěchů," uvedl rodák z belgického Hasseltu.

Syn bývalého pilota Jose Verstappena zahájil kariéru ve formuli 1 už v sedmnácti letech v barvách týmu Toro Rosso. Během své druhé sezony v roce 2016 vyměnil v sesterské stáji Red Bull Rusa Daniila Kvjata a hned první start proměnil v Barceloně ve výhru. Ve věku 18 let a 228 dnů se Verstappen stal nejmladším vítězem v historii F1.

Letos mladý jezdec vyznačující se agresivním a riskantním stylem jízdy vyhrál Velkou cenu Malajsie a v průběžném hodnocení MS je šestý. Během necelých tří sezon v královské motoristické třídě dosáhl vedle dvou vítězství ještě na dalších osm pódiových umístění.