reklama

Velká výměna. Hamilton se svezl na Rossiho motorce, "Doktor" v monopostu šampiona F1

Rossi a Hamilton si vyměnili své úspěšné závodní stroje Monster Energy |  01:49
Valentino Rossi a Lewis Hamilton si tento týden ve Valencii vyměnili své úspěšné závodní stroje. Zatímco šestinásobný mistr světa formule 1 se svezl na stroji MotoGP značky Yamaha, devítinásobný světový šampion v jedné stopě usedl do monopostu F1 Mercedes.

Oba borci se v boxech španělského okruhu netajili vzájemným respektem a obdivem. Hamilton i Rossi se snažili navzájem naučit toho druhého co nejvíce ze své disciplíny a společně zajeli několik kol, během kterých sdíleli poznatky a rady.

Staronový šampion F1 byl nadšený: "Je úžasné vidět legendu, jakou je Valentino Rossi, jezdit v mém voze. Moc mě těšilo, jakou měl radost z jízdy a objevování vozu F1. Připomnělo mi to moji vlastní první jízdu ve formuli 1. Když kolem sebe vidíte celý tým, je to úplně nová věc."

Potom, co si vyzkoušel jízdu na motorce Yamaha YZR-M1 s Rossim, britský pilot dodal: "Bylo to strašně cool, jezdit na trati a vidět před sebou Valentina na stejném stroji."

Emocemi nešetřil ani devítinásobný světový šampion silničních motocyklů. "Byl jsem vždycky Lewisův velký fanoušek, ale teď jsem ještě větší. Zažili jsme fantastický den, během kterého se nejen setkaly dvě top třídy motorsportu, ale společně jsme i pracovali. Na den jsem se cítil jako opravdový závodník F1. Nechtěl jsem, aby ten den nikdy skončil," uvedl Rossi, jenž se ve Valencii na oplátku svezl v monopostu Mercedes-AMG F1 W08 EQ Power+.

reklama